Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

WARSZTATY DLA SENIORÓW W RYBNIKU

serni.JPG

14 marca uczestniczki Klubu Aktywnych rybnickiego hufca pracy pod opieką wychowawczyń Katarzyny Piełki oraz Kingi Madziar kolejny raz odwiedziły podopiecznych Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Rybniku.

Tym razem młodzież zaproponowała seniorom aktywny udział w warsztatach rękodzielniczych, podczas których dwa pokolenia miały okazję do kreatywnego spędzenia czasu. Po krótkim powitaniu i instruktażu młodzież wraz z seniorami wykonywała filcową biżuterię z wykorzystaniem półfabrykatów. Efektem pracy były piękne kolczyki, wisiorki, naszyjniki i bransoletki. Dzięki umiejętnościom i pomysłowości wykonana biżuteria wzbudzała zachwyt innych mieszkańców oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej. Warto zaznaczyć, że to już kolejna inicjatywa aktywnych z rybnickiego hufca wobec podopiecznych DPS. Wcześniej młodzież zorganizowała wspólne kolędowanie, warsztaty krawieckie z okazji Dnia Babci i Dziadka, a także wielkanocne warsztaty cukiernicze. Inicjatywy Klubu Aktywnych zostały docenione przez Panią Dyrektor, która wręczyła młodzieży oficjalne podziękowania.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info