Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

KATOWICE: GIMNAZJALIŚCI NA ZAKRĘCIE

Gim.jpg

 „Planowanie kariery zawodowej”  pod takim hasłem w dniach od 9 do 14 kwietnia w Gimnazjum nr 9 w Katowicach odbył się cykl zajęć dla uczniów III klas prowadzony przez doradcę zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery w Katowicach Elżbietę Marcinkowską.

Celem spotkań było skłonienie młodych ludzi stojących przed pierwszym wyborem na drodze kariery do zastanowienia się nad własną przyszłością edukacyjno-zawodową. W trakcie spotkania prowadząca podkreślała, że zanim młodzi ludzie przystąpią do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej powinni się zastanowić, co chcieliby w życiu robić oraz jakie posiadają kwalifikacje, predyspozycje i cechy osobowościowe, aby świadomie zaplanować własny rozwój i doskonalić swoje umiejętności. Młodzież miała możliwość uczestnictwa w różnych ćwiczeniach, które pomogły jej lepiej poznać obszary dotyczące wiedzy o samym sobie. Następnie poznała możliwości wyboru ścieżki kształcenia po ukończeniu gimnazjum. Prowadząca zajęcia podsumowując spotkania zwróciła uwagę, nie tylko na aktywne kształtowanie umiejętności, które młodzież miała okazję przećwiczyć w praktyce, ale również na konieczność dotarcia do informacji o zawodach  i rynku pracy. Dopiero zestawienie posiadanych przez młodzież zasobów z dostępnymi aktualnymi i rzetelnymi informacjami może stać się punktem wyjścia do formułowania celów i podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info