Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

WIOSNA KULTURALNA W JAWORZNIE

wios.JPG

14 kwietnia w jaworznickim Hufcu Pracy odbyła się „Wiosna Kulturalna” czyli pierwszy, rejonowy etap Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej OHP.

Młodzież z czterech okolicznych jednostek OHP miała okazję zaprezentować się w trzech kategoriach: małe formy sceniczne, piosenka i taniec. Dodatkowo w konkursie wzięli udział również młodzi artyści ze świetlicy środowiskowej hufca, prezentując bajkę o Smerfach, skecze kabaretowe oraz występy wokalne i taneczne. W jury zasiedli: Alicja Dudek, członek Stowarzyszenia Twórców Kultury  w Jaworznie, poetka, Renata Chmielewska, kierownik Domu Kultury, radna Rady Miasta w Jaworznie, Barbara Stachańczyk, instruktor MCKiS w Jaworznie, Jan Ryszard Drąg, prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie, artysta malarz, rzeźbiarz, poeta. W kategorii małych form scenicznych dominowały kabarety, zaprezentowano również przestawienie o tematyce profilaktyki uzależnień. Piosenka to przede wszystkim popisy młodych raperów, w utworach własnego autorstwa oraz prezentacja piosenek znanych artystów. W tańcu przedstawiono elementy baletu i breakdance. W kategorii małych form scenicznych I miejsce zdobyła scenka kabaretowa pt. „Wywiadówka” z HP w Sosnowcu, II miejsce scenka kabaretowa pt. „Brzuch w ruch” również z HP w Sosnowcu, natomiast III miejsce otrzymała scenka kabaretowa pt. „Gdzie się podziały królewny?” z HP w Jaworznie. W kategorii świetlic eqsequo trzy pierwsze miejsca zajęły przedstawienie „Smerfowy bal ogrodowy” grupy „PoRożek” oraz scenki kabaretowe „Pralka” i „Otwarcie Supermarketu”. Jury postanowiło nagrodzić również wybitne osobowości. Wyróżnienie otrzymał Mikołaj Glistak ze Świetlicy Środowiskowej w Jaworznie i Kinga Tomczyk z HP w Sosnowcu za doskonałą grę aktorską oraz Aleksandra Senio ze Świetlicy Środowiskowej w Jeleniu za talent wokalny. W kategorii „piosenka” Komisja Konkursowa przyznała eqsequo cztery pierwsze miejsca dla Rafała Pietrowskiego i Nikol Wierzgoń z HP w Siemianowicach Śląskich, Łukasza Łuczaka z OSiW w Dąbrowie Górniczej oraz duetu z jaworznickiego Hufca Wiktorii Kuleszy i Szymona Janusa. Drugie miejsce otrzymał duet z OSiW w Dąbrowie Górniczej Maciej Roger oraz Adrian Glinka. Trzecie miejsce w tej kategorii otrzymała Marcelina Paks z HP w Siemianowicach Śląskich. Laureatami kategorii tanecznej zostali Wiktoria Jarzębska z HP z Jaworzna, Damian Płoska z OSiW z Dąbrowy Górniczej oraz duet taneczny Weronika Antkowiak i Karolina Buława ze Świetlicy Środowiskowej hufca w Jaworznie. Wszyscy nagrodzeni uczestnicy przystąpią do kolejnego, wojewódzkiego etapu przeglądu, który odbędzie się 6 maja w Pyskowicach.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info