Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

JAK BYĆ AKTYWNYM?

Jak_ak.jpg

Mobilne Centrum Informacji Zawodowej OHP w Częstochowie zrealizowało 14 kwietnia bieżącego roku warsztaty z zakresu przygotowania do wejścia na rynek pracy dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach.

Uczestnicy spotkania to uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej, którzy niebawem opuszczą placówkę, by rozpocząć dorosłe życie i poszukiwanie zatrudnienia. W trakcie zajęć zapoznali się z ofertą doradczo – szkoleniową Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży o OHP w Częstochowie, w tym usług świadczonych przez jednostki CEiPM w zakresie poradnictwa zawodowego, pośrednictwa pracy oraz szkoleń zawodowych. Młodzież ze szczególnym zainteresowaniem wysłuchała informacji dotyczących zasad udziału w projektach współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, upatrując w nich szansę na stosunkowo szybkie zdobycie atrakcyjnych kwalifikacji zawodowych i ciekawej pracy. Doradcy zawodowi zwrócili uczestnikom zajęć uwagę na oczekiwania pracodawców wobec młodych kandydatów do pracy i wynikającą z nich potrzebę rozwoju zawodowego, by zwiększyć swoją konkurencyjność na niełatwym, współczesnym rynku pracy. Zajęcia w MOW w Kaletach odbywają się cyklicznie w ramach podpisanego przez dyrektora tej placówki oraz dyrektora Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie porozumienia o współpracy, której celem jest podejmowanie działań wspierających młodzież ośrodka w decyzjach dotyczących wyboru dalszej drogi edukacyjno-zawodowej oraz wykształcenia w niej czynnej postawy życiowej.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info