Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

PRACA I AKTYWNOŚĆ

P_I_A.jpg16 kwietnia przedstawiciel Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Bielsku-Białej uczestniczył w III Targach Pracy i Aktywności Społecznej zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie.

Doradca zawodowy Wiesław Kliś przybliżył młodzieży poszukującej pracy tematy związane z wchodzeniem na rynek pracy oraz poruszaniem się po nim. Wiodącym zagadnieniem spotkania była rozmowa kwalifikacyjna: przygotowanie do spotkania z pracodawcą, zwrócenie uwagi na podstawowe błędy popełniane przez kandydatów starających się o pracę, prezentacja przykładowych pytań potencjalnego pracodawcy, jak i przykłady pytań, które może lub powinna zadać osoba zainteresowana zatrudnieniem. Szczegółowo omówiono metody oraz sposoby poszukiwania pracy. Doradca udzielał także indywidualnych informacji zawodowych, wskazywał pracodawców obecnych na Targach, którzy są chętni do przyjmowania studentów na praktyki, doradzał gdzie i jak można szukać pracy, a także promował działalność i ofertę Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Bielsku-Białej. Udzielono poszukującym pracy wyczerpujących informacji o inicjatywie Gwarancje dla Młodzieży, która jest realizowana przez Ochotnicze Hufce Pracy. Uczestnicy Targów zostali także poinformowani o możliwości korzystania z bezpłatnych porad indywidualnych w dogodnym terminie na terenie siedziby MCIZ w Bielsku - Białej.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info