Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

SZKOŁA BIZNESU

SZBI.jpg

16 kwietnia doradcy zawodowi Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Koniecpolu oraz Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Częstochowie zorganizowali dla uczniów klasy I LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu zajęcia z przedsiębiorczości.

Uczniowie brali udział w planszowej grze ekonomicznej „Chłopska szkoła Biznesu”. Główne zastosowanie gry to praktyczna edukacja na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijanie kompetencji społecznych graczy. Chłopska Szkoła Biznesu angażuje emocje uczestników rozgrywki, skłania ich do współpracy oraz pozwala na samodzielną realizację planów. Rozgrywka opiera się na interakcjach i decyzjach uczestników grających w dwuosobowych zespołach. Każdy gracz wciela się w rolę jednego z andrychowskich rzemieślników: kowala, piekarza lub tkacza, który produkuje i sprzedaje bryki handlowe, chleby lub lniane płótna. Rola gracza jest oznaczana wizytówką – identyfikatorem rzemieślnika. Celem graczy jest zebranie jak największego majątku liczonego w złotych górskich (waluta gry) dzięki transakcjom z innymi i realizowaniu wypraw handlowych w obszarze planszy (mapa Europy). W ciągu rozgrywki gracze równocześnie produkują, handlują między sobą i prowadzą wyprawy handlowe. Zwycięzcą gry zostaje gracz lub spółka, która zebrała największy majątek. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem i determinacją realizowali przedsiębiorcze zadania, które wymagały odwagi, ryzyka i umiejętności podejmowania decyzji. Doświadczenia uczniów wyniesione z rozgrywki mogą posłużyć za punkt wyjścia do własnych zachowań przedsiębiorczych, rozwijać kreatywność, innowacyjność w działaniu, jak również chęć podejmowania nowych inicjatyw. Niezależnie od walorów edukacyjnych, gra świetnie integruje grupę, podnosi poziom energii i inspiruje do wspólnego działania.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info