Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

DNI AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ W „SZTYGARCE”

dni.JPG

16 kwietnia w ramach „Dni Aktywizacji Zawodowej” Punkt Pośrednictwa Pracy w Dąbrowie Górniczej zorganizował kiermasz ofert pracy na terenie miejscowego Zespołu Szkół Zawodowych „Sztygarka”.

Do udziału w kiermaszu zaproszono przedstawicieli lokalnych pracodawców, firmy i agencje pracy. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Katowicach reprezentowały: Punkty Pośrednictwa Pracy z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca oraz Młodzieżowe Centrum Kariery z Mysłowic.Uczniowie zainteresowani podjęciem pracy za pośrednictwem jednostek OHP wypełnili ankiety rejestracyjne i skorzystali z aktualnych ofert pracy przygotowanych na kiermasz. Wśród propozycji dużym powodzeniem cieszyły się oferty dla pracowników inwentaryzacji, kontrolerów jakości, pracowników hali marketu, pracowników restauracji, hostess, promotorów, pakowaczy, pracowników porządkowych oraz pomocników magazynierów. Osoby niepełnoletnie chętnie korzystały z propozycji pracy w charakterze kolporterów ulotek, druków reklamowych, hostess oraz dystrybutorów gazetek promocyjnych. W trakcie przedsięwzięcia doradczyni zawodowa Młodzieżowego Centrum Kariery w Mysłowicach Klaudia Niedziółka w ramach powołanego punktu konsultacyjnego udzielała zainteresowanym uczestników indywidualnych porad zawodowych dotyczących metod i form poszukiwania pracy. Ze strony szkoły partnerstwo w projekcie i opiekę sprawowała doradczyni zawodowa, pani Anna Skalbmierska. Na zakończenie dyrektor ZSZ „Sztygarka”, pani Małgorzata Zakrzewska, podziękowała wszystkim przybyłym za udział, a pośredniczce pracy Gabrieli-Kubasik – Duda za zorganizowanie kiermaszu, zaangażowanie i wieloletnią współpracę.                     

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info