Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

UDZIAŁ MŁODZIEŻY OHP W MARSZU ŻYWYCH

Mar_z.JPG

Uczestnicy i uczestniczki Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wiśle wzięli udział 16 kwietnia w Marszu Żywych w Oświęcimiu.

W organizowanym od dwudziestu siedmiu lat przedsięwzięciu upamiętniającym ofiary hitlerowskiej zagłady, uczestniczyło ponad 10 tysięcy przedstawicieli różnych krajów świata, w tym również liczna grupa Polaków. Sygnałem do rozpoczęcia uroczystości spod bramy z napisem „ Arbeit macht frei” był dźwięk z baraniego rogu, nawołujący w tradycji żydowskiej do pokuty. Jak co roku uczestnicy marszu przeszli trzykilometrową trasę między dwoma byłymi nazistowskimi obozami zagłady z Auschwitz I do Auschwitz II-Birkenau. W sąsiedztwie ruin komór gazowych i krematoriów II i III odbyły się główne uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat. Obecni zmówili modlitwę kadisz, a następnie zapłonęło sześć pochodni symbolizujących zgładzonych sześć milionów Żydów. Marsz Żywych przypadający w 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej dla uczestników wiślańskiego ośrodka był lekcją o godności, tolerancji i poszanowaniu praw każdego człowieka.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info