Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

KURS FLORYSTEK ZAKOŃCZONY

CA_0808.jpg

17 kwietnia 2015 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego w Katowicach zakończył się kurs florystek odbywający się w ramach unijnego projektu „Równi na Rynku Pracy”.

W ramach kursu uczestniczki poznały asortyment roślin ozdobnych oraz ich anatomię  i fizjologię. Uzyskały wiedzę na temat sposobu utrwalania materiału roślinnego, głównych aspektów uprawy roślin ozdobnych oraz narzędzi i środków technicznych, a także artykułów dekoracyjnych. Dzięki podstawom teoretycznym i licznym zajęciom praktycznym uczestniczki tworzyły piękne kompozycje roślinne z roślin „żywych”, suchych, sztucznych     i preparowanych oraz różnego rodzaju wiązanki okolicznościowe. Wykonywały dekoracje okolicznościowe z roślin doniczkowych. Zapoznały się również z aspektami dotyczącymi miejsca pracy florystów, czyli aranżacją sklepu i wystaw okiennych oraz ekonomiką handlu. Kurs zawodowy zakończył się egzaminem teoretycznym i praktycznym, który zdały wszystkie uczestniczki, uzyskując certyfikat oraz zaświadczenie o posiadanych kwalifikacjach zawodowych. Swoje prace zaprezentowały na pokazie podczas Dnia Otwartego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

b_180_135_16777215_00_images_stories_gdm_ohp.jpg

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info