Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

JAWORZNICKIE TARGI EDUKACJI

b_180_135_16777215_00_images_stories_ja_cy.JPG

Uczestnicy i aktywiści Rady Młodzieży z jaworznickiego Hufca Pracy pod opieką wychowawców 16 kwietnia zaprezentowali ofertę edukacyjno-zawodową podczas Jaworznickich Targów Edukacyjnych.

Głównym celem przedsięwzięcia, które odbyło się w miejscowej hali Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w ramach działań Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego, było zaprezentowanie mieszkańcom miasta Jaworzna oferty edukacyjnej poszczególnych placówek na rok szkolny 2015/2016. 12-17 Hufiec Pracy w Jaworznie przedstawił ofertę kształcenia na poziomie przyuczenia do zawodu uczniom, którzy mają niewielkie szanse na ukończenie szkoły na poziomie gimnazjum w dotychczasowym trybie. Zaprezentowana została cała gama zawodów, w których zainteresowane osoby mogą odbywać przyuczenie m.in. murarz-tynkarz, monter, cukiernik, piekarz, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych. Przedstawiciele hufca przedstawili również propozycje rozwijania zainteresowań młodzieży w czasie wolnym w ramach funkcjonujących w placówce sekcji sportowych oraz kół zainteresowań, jak również przedsięwzięć hufca organizowanych dla uczestników jednostki oraz dzieci i młodzieży ze środowiska lokalnego. Ofertę hufca wsparł również pan Stanisław Bigaj, właściciel jaworznickiej piekarni, w której młodzież OHP odbywa przyuczenie do pracy w zawodzie piekarza oraz corocznie współorganizuje wojewódzki konkurs piekarski Ochotniczych Hufców Pracy.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info