Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

MUZYKOTERAPIA DLA PODOPIECZNYCH ZESPOŁU OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEGO

My_ch.JPG

18 kwietnia z inicjatywy członków Klubu Aktywnych i Rady Młodzieży Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Dąbrowie Górniczej dla podopiecznych sosnowieckiego Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego nr 2 zorganizowano dwugodzinną sesję muzykoterapii.

W zajęciach, przeprowadzonych przez wychowawcę ośrodka a zarazem arteterapeutę Anitę Kruszyńską oraz uczestników ośrodka Wojciecha Dohanika i Kamila Gonciarza, wzięła udział piętnastoosobowa grupa dzieci w wieku 4 - 13 lat. Podopieczni sosnowieckiego ośrodka uczestniczyli pierwszy raz w sesji muzykoterapii, gdzie przy dźwiękach gongów, mis kryształowych i tybetańskich poczuli się zrelaksowani i odprężeni, dzięki czemu zapomnieli o wszelkich troskach i kłopotach życia codziennego. Spośród wszystkich dziedzin sztuki jako narzędzie wychowawczo – terapeutyczne szczególną rolę odgrywa właśnie muzyka, która jest niezwykle cenną metodą wyciszającą dziecko nadmiernie agresywne, jak i aktywizującą uczestnika niepewnego siebie, nieśmiałego czy bojaźliwego. Dzięki muzykoterapii w grupie rówieśniczej można wyeliminować zachowania niepożądane i problematyczne.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info