Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

CZĘSTOCHOWA: GIEŁDA PRACY

G_P_C.jpg

20 kwietnia Młodzieżowe Biuro Pracy OHP w Częstochowie zorganizowało giełdę dla Agencji Pośrednictwa Pracy IFLEXS Spółka z o.o. z Opola.

Zaproszony pracodawca sprawdził się na lokalnym rynku zatrudnienia jako dobry organizator pracy w różnych zakładach produkcyjnych. W ramach współpracy z Młodzieżowym Biurem Pracy OHP w Częstochowie kilka razy w roku agencja organizuje spotkania rekrutacyjne. Tym razem oferowano pracę na stanowisko pracownika produkcji - pakowacza w Hucie Szkła GUARDIAN w Częstochowie. Huta wykonuje w różnych terminach zwiększone zamówienia na szkło budowlane i często poszukuje pracowników pomocniczych. Osoby zatrudniane przez Agencję Pośrednictwa Pracy pracują na umowę zlecenie, zgodnie z harmonogramem, w systemie czterobrygadowym, mają zagwarantowane od 20 do 40 godzin pracy w tygodniu, stawka godzinowa wynosi 10,50 zł/brutto. Zatrudniane są osoby bezrobotne, uczące się dziennie i zaocznie. Nowi pracownicy huty mają szansę nabycia doświadczenia w pracy na produkcji, poznania różnych stanowisk pracy: na początku wykonują działania porządkowe, czynności przy pakowaniu gotowego produktu, a po przyuczeniu obsługują maszyny linii produkcyjnej. Huta Szkła GUARDIAN to nowoczesny zakład pracy, spełniający wysokie standardy produkcyjne i socjalne (szatnia, stołówka, ubrania robocze, nowoczesna linia produkcyjna, sterylna czystość). Pomimo dobrych warunków pracy i niezłej jak na rynek częstochowski stawki godzinowej, rotacja osób zatrudnianych przez Agencję jest bardzo duża. Praca na umowę zlecenie podpisywana jest na okres 2 tygodni i ponawiana tylko ze sprawdzonymi przez pracodawcę pracownikami. Pocieszający jest fakt, że sprawdzone osoby są doceniane w pracy i mają możliwość otrzymania stałej pracy bezpośrednio w Hucie Szkła GUARDIAN.

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info