Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

KOLEJNY KURS ZAKOŃCZONY

k_kurs.JPG

28 kwietnia 2015 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego w Tychach zakończył się kurs zawodowy operatorów maszyn CNC, odbywający się w ramach unijnego projektu „Równi na Rynku Pracy”.

W ramach kursu uczestnicy nauczyli się pisania programów do obróbki części maszynowych na obrabiarkach sterowanych numerycznie w systemie Sinutrain oraz tworzenia programów do obsługi sterowania Sinumeric. Dzięki nabyciu wiedzy teoretycznej oraz zajęciom praktycznym beneficjenci nabyli umiejętność obsługi tokarki sterowanej numerycznie CKZ 16 Mini i frezarki sterowanej numerycznie BCZ 200 Mini, doboru i ustawiania narzędzi oraz parametrów obróbczych obrabiarek sterowanych numerycznie. Nauczyli się również wykonywania różnych części maszyn na obrabiarkach sterowanych numerycznie w oparciu o utworzony program obróbczy. Dzięki uczestnictwie w kursie zawodowym, który zakończył się egzaminem beneficjenci projektu uzyskali kwalifikacje zawodowe operatora maszyn CNC, obecnie bardzo poszukiwane na rynku pracy. Aby ugruntować zdobytą wiedzę i umiejętności oraz nabyć doświadczenia zawodowego, pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Katowicach zapewnili beneficjentom miejsca stażu zawodowego u pracodawców.

b_180_135_16777215_00_images_stories_gdm_ohp.jpg

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info