Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

PLANOWALI KARIERĘ

dj_1.jpg

28 kwietnia doradczyni zawodowa z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Dąbrowie Górniczej przeprowadziła zajęcia dla uczestników Hufca Pracy w Sosnowcu.

W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy pierwszej, którzy w przyszłym roku szkolnym będą odbywać przyuczenie do wykonywania pracy i w związku z tym dokonują pierwszych ważnych decyzji związanych z wyborem zawodu. Głównym celem zajęć była pomoc w rozpoznaniu własnych predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień. Uczestnicy obejrzeli min. materiał filmowy dotyczący planowania kariery, na którego podstawie omówiono najważniejsze elementy składające się na trafne decyzje i dobre zaplanowanie swojej przyszłości. Młodzież aktywnie brała udział w ćwiczenia i korzystała z testów umożliwiających określenie indywidualnych cech osobowościowych oraz poznanie swoich mocnych i słabych stron. Podczas spotkania wykorzystano także kwestionariusz preferencji zawodowych. Po podsumowaniu wyników uczestnicy otrzymali interpretację oraz obejrzeli prezentację multimedialną, zawierającą opisy wybranych grup zawodowych. Kolejne zajęcia z tej tematyki dla uczestników sosnowieckiego Hufca zostały zaplanowano na maj.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info