Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

SPOTKANIE Z PIOTREM GRUSZKĄ

Gru_nr_3.jpg

28 kwietnia uczestnicy tyskiego Hufca Pracy spotkali się z debiutującym trenerem siatkarskiej drużyny Bielsko - Bialskiego Towarzystwa Sportowego Piotrem Gruszką.

Podczas spotkania, które odbyło się w Zespole Szkół nr 5 w Tychach, młodzież zapoznana została ze sportową karierą wybitnego siatkarza, którą rozpoczął w rodzimych Kętach. Na początku swojej kariery sportowej Piotr Gruszka uprawiał lekkoatletykę, później jednak spróbował gry w siatkówkę i właśnie ta dyscyplina zafascynowała go najbardziej. Duży wpływ na ten wybór miały tradycje rodzinne. W 1989 rozpoczął treningi w sekcji siatkarskiej Towarzystwa Sportowego „Hejnał Kęty”. Z uwagi na nieprzeciętny talent dość wcześnie zaczęto wypożyczać go do innych zespołów w okolicy, a w I klasie liceum trafił do Klubu „Biała”. W barwach tego klubu w sezonie 1993/1994 16-letni Gruszka zadebiutował w ekstraklasie i europejskich pucharach. Na swój pierwszy sukces w kadrze czekał do 2006 roku, kiedy zdobył z reprezentacją srebrny medal mistrzostw świata. Trzy lata później zdobył mistrzostwo Europy i został najbardziej wartościowym graczem. Ostatnimi dużymi sukcesami Piotra Gruszki było zdobycie brązowych medali Ligi Światowej i Mistrzostw Europy w 2011 roku. 26 maja 2014r. został trenerem BBTS-u Bielsko-Biała.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info