Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

WIZYTA W URZĘDZIE MIASTA RYBNIKA

z_10.JPG

28 kwietnia przedstawiciele Rady Młodzieży oraz Klub Aktywnych z rybnickiego hufca wraz opiekunami Markiem Medalionem i Kingą Madziar złożyli wizytę w rybnickim Urzędzie Miasta.

Głównymi celami przedsięwzięcia było poznanie przez młodzież zasad demokracji, działalności samorządu lokalnego oraz spotkanie z władzami Rybnika. W trakcie wizyty uczestnicy działający w Radzie Młodzieży mieli okazję zapoznania się ze strukturą oraz specyfiką pracy urzędu i Rady Miasta Rybnika. Młodzież zwiedziła najważniejsze dla funkcjonowania magistratu działy: m.in. archiwum miejskie, monitoring, salę im. Władysława Webbera, gdzie odbywają się sesje władz miejskich. Młodzież miała okazję usiąść na miejscach, które podczas sesji zajmują: Prezydent Miasta, Przewodniczący Rady Miasta, radni, sekretarz, skarbnik i inne osoby działające w samorządzie lokalnym. W reprezentatywnej sali Webbera z młodzieżą spotkał się Jacek Reclik, naczelnik Wydziału Administracyjnego UM. Przybliżył on uczestnikom jak przebiegają sesje oraz w jaki sposób odbywają się demokratyczne głosowania nad ważnymi dla mieszkańców sprawami. Młodzież poznała również istotne fakty historyczne dotyczące urzędu i miasta oraz zapoznała się z aktualnymi statystykami i sprawami budżetowymi. Następnie młodzież wzięła udział w pokazowej debacie dotyczącej wprowadzenia reform w środowisku szkolnym. Dyskusja zakończyła się demokratycznym głosowaniem, które zadecydowało o wyborze najlepszych pomysłów. Na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali pamiątkowe materiały promocyjne Urzędu Miasta Rybnika.

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info