Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

STAŻE W MYSZKOWIE ROZPOCZĘTE

st_my.JPG

Beneficjenci projektu „Równi na rynku pracy” z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Myszkowie zakończyli w kwietniu szkolenia zawodowe i rozpoczęli udział w kolejnym wsparciu projektowym – stażach zawodowych.

Zorganizowano dwa kursy: pracownika administracyjno-biurowego oraz kosmetyczki – wizażystki z modułem stylizacji paznokci. Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, podczas których uczestnicy poznawali tajniki zawodów, były prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów. Końcowym etapem kursów zawodowych były egzaminy zaliczone przez wszystkich uczestników z wynikiem pozytywnym. Beneficjenci otrzymali zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające zdobyte kwalifikacje. Staże zawodowe to kluczowy i ostatni etap, jaki czeka uczestników projektu. Po ukończeniu szkoleń zawodowych beneficjenci zostali skierowani do pracodawców w celu udoskonalenia umiejętności praktycznych potrzebnych do wykonywania wyuczonego zawodu. Każdej osobie został przydzielony opiekun, który jest pracownikiem firmy, czuwający nad przebiegiem stażu. Obecnie na stażach przebywa już dziwięć osób, beneficjenci podjęli prace m.in w salonach fryzjersko – kosmetycznych, Sądzie Rejonowym, Miejskim Domu Kultury, Sanepidzie, biurze podróży, Cechu Rzemiosł - kolejne sześć osób rozpocznie staże na początku maja.

b_180_135_16777215_00_images_stories_gdm_ohp.jpg

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info