Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

ŻYWIEC: KURS KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH

K_K_Z.JPG

W żywieckim Hufcu Pracy realizowany jest kurs kwalifikacji zawodowych w zawodzie fryzjera w ramach projektu „Pomysł na siebie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czteroosobowa grupa młodych beneficjentek przystąpiła do teoretycznej części kursu, podczas którego przygotowana zostanie do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych oraz chemicznych na włosach m.in. tj. trwałej ondulacji, koloryzacji czy dekoloryzacji. Kursantki przyswoją wiedzę z zakresu strzyżenia włosów różnymi sposobami i technikami, a także stylizacji fryzur zarówno dziennych jak i wieczorowych. Ponadto uczestniczki kursu nabędą wiadomości z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony p.poż., rysunku zawodowego, podstawowych zasad ochrony środowiska, prawa pracy oraz podstawowej problematyki prawa gospodarczego. Po realizacji zajęć teoretycznych dziewczęta rozpoczną część praktyczną kursu w wybranych salonach fryzjerskich. Zdobyta wiedza zapewni uczestniczkom możliwość sprostania wyzwaniom zmieniającego się rynku pracy i oczekiwaniom pracodawców w zakresie poziomu wiedzy i umiejętności pracowników.

b_180_135_16777215_00_images_stories_gdm_ohp.jpg

 

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info