Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

BĘDĄ SIĘ DALEJ KSZTAŁCIĆ

D_00032.JPG

29 kwietnia doradczyni zawodowa z Młodzieżowego Centrum Kariery w Czeladzi zorganizowała warsztaty pt. „Wybór dalszej drogi kształcenia zawodowego” w trzeciej klasie gimnazjum w Wojkowicach.

Wybór zawodu, poszukiwanie swojego powołania jest ważnym etapem życia każdego człowieka. Uczniowie ostatnich klas gimnazjów są już po egzaminach końcowych, ale teraz czeka ich trudny wybór związany z dalszą drogą kształcenia. Głównym celem warsztatów była pomoc młodzieży w zaplanowaniu własnej przyszłości zawodowej. Uczniowie zapoznali się ze światem edukacji i pracy ze szczególnym uwzględnieniem świata zawodów, dróg edukacji oraz zawodów przyszłości. Dowiedzieli się jakie umiejętności i cechy osobowe są konieczne do wykonywania poszczególnych zawodów oraz jakie są przeciwskazania zdrowotne uniemożliwiające prace w danym zawodzie. Poznali oni również czynniki wpływające na wybór zawodu oraz najczęściej popełniane błędy i utrudnienia występujące przy wyborze szkoły. Gimnazjaliści najbardziej zainteresowani byli tematyką dotyczącą samopoznania swoich predyspozycji, zainteresowań oraz umiejętności. Test zainteresowań i preferencji zawodowych oraz liczne praktyczne ćwiczenia pomogły im odkryć siebie, a zwłaszcza własne uzdolnienia, zainteresowania oraz mocne i słabe strony. Uczestnictwo w warsztatach i uzyskanie kompleksowej wiedzy z zakresu świata zawodów i samopoznania z całą pewnością pomogło gimnazjalistom w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info