Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

„WHAT´S COOKING?"

cook.jpg

To tytuł międzynarodowego projektu do udziału którego w dniach 24-30 kwietnia zaproszona została młodzież siemianowickiego Hufca Pracy.

W przedsięwzięciu, które odbyło się w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej, a organizatorem był Kreisau-Initiative e.V z Berlina, udział wzięła także młodzież z Czech, Rumunii oraz Niemiec. Grupę polską, poza młodzieżą siemianowickiej jednostki, tworzyli również absolwenci hufca, a zarazem uczniowie szkoły Gimnazjum dla Dorosłych oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 w Siemianowicach Śląskich. Program spotkania obejmował fachową wymianę wiedzy na temat ekologicznej i zrównoważonej gastronomii, gdzie poprzez wspólne gotowanie w międzynarodowych grupach młodzi ludzie poznawali m.in. zasady zdrowego stylu odżywiania się czy tajniki diety wegetariańskiej i wegańskiej. Poprzez zajęcia integracyjne niwelowali nieśmiałość i bariery językowe między narodami. W ramach projektu międzynarodowa grupa zwiedziła wpisany na listę zabytków województwa dolnośląskiego Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Brała udział w podchodach „Krzyżowa wczoraj i dziś” oraz konkursie na najbardziej kreatywne zdjęcie z wrocławskimi krasnalami. Nie zabrakło również międzynarodowego wieczoru talentów, gdzie przedstawiciele każdej grupy prezentowali swoje umiejętności i talenty m.in. w tańcu, śpiewie oraz w sztukach walki. Na zakończenie przedstawiciele OHP koordynatorowi projektu, uczestnikom, opiekunom, tłumaczom oraz kadrze prowadzącej warsztaty wręczyli pamiątkowe gadżety, ufundowane przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie. Spotkanie młodzieży zostało sfinansowane przez program Unii Europejskiej Erasmus+ oraz Fundację Rainer-Bickelmann Stiftung.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info