Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

KONKURS O UNII EUROPEJSKIEJ

stp.JPG

7 maja w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Dąbrowie Górniczej z inicjatywy członków Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych odbył się konkurs wiedzy na temat Unii Europejskiej.

Jego celem była popularyzacja idei integracji europejskiej oraz rozwijanie w uczestnikach zainteresowania problematyką europejską, a także kształtowanie zdrowego współzawodnictwa wśród uczestników ośrodka. Do indywidualnego testu składającego się z dwudziestu pytań jednokrotnego wyboru przystąpiło dwudziestu trzech podopiecznych placówki. Test konkursowy obejmował przekrój wiadomości z historii, działalności, zasad funkcjonowania i inicjatyw Unii Europejskiej. Najlepszym znawcą tematyki okazał się Maciej Roger. Drugie miejsce w rywalizacji z wiedzy o UE zajęła Sylwia Kornet, a Dawid Mielnik był zdobywcą trzeciego miejsca. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu oprócz pedagoga jednostki Joanny Wyjadłowskiej czuwała nauczycielka historii Katarzyna Pluta. Konkurs poprzedzony został warsztatami przygotowującymi, podczas których szczegółowo omówiono charakter Unii Europejskiej i przybliżono uczestnikom historię Europy po II wojnie światowej wraz z jej dążeniami do gospodarczej stabilizacji.

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info