Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

„CO MÓWIĄ MURY”

mur.JPG

Pod takim tytułem Śląska WK OHP realizowała projekt w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży obchodzonego z inicjatywy Komisji Europejskiej.

Do wspólnej kilkudniowej pracy przystąpiło kilkadziesiąt osób, w tym trzydziestu przedstawicieli Klubu Aktywnych, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich, uczestnicy 12-1 Hufca Pracy oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Bytomiu. Europejski Tydzień Młodzieży 2015 ma zachęcić młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie obywatelskim i w rynku pracy, ma uświadomić, jak ważne jest uczestnictwo w życiu społecznym i że każdy głos się liczy. Młodzi ludzie uczą się, że rozwijanie umiejętności, często poza szkołą, może zwiększyć szanse na znalezienie pracy i że można wykorzystać propozycje takich aktywności inicjowanych przez Komisję Europejską. W ramach ETM w całej Europie odbyły się setki imprez tematycznych - od konferencji młodzieżowych po koncerty rockowe. Przez dziesięć dni w Wiśle grupa uczestników przygotowywała się do zrobienia gry miejskiej „Gdzie słychać młodzież”, konferencji Open Space „Co mówią mury, co mówi młodzież” i wystawy fotografii na temat umiejętności nabytych w trakcie projektu. Poznawali się, uczyli komunikować w grupie, mówić o potrzebach oczekiwaniach, rozmawiać ze sobą, słuchać o czym i co jest mówione. Poznawali również organizację życia w zjednoczonej Europie w trakcie Eurolekcji prowadzonych przez trenera Eurodesku. Projekt zrealizowano w ramach Programu Erasmus+ w ramach Akcji 3. Rozwój polityki młodzieżowej.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info