Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

LETNIE IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE

Śląska Wojewódzka Komenda OHP w Katowicach zorganizowała 13 maja Wojewódzkie Letnie Igrzyska Lekkoatletyczne OHP w Bielsku-Białej.

Uroczystego otwarcia imprezy sportowej, która odbyła się na stadionie lekkoatletycznym „Start” w Bielsku-Białej, dokonał komendant bielskiego hufca Mirosław Boroch. Gościem specjalnym przedsięwzięcia był przedstawiciel Dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej Andrzej Gajewski . W zawodach udział wzięli uczestnicy z trzynastu jednostek organizacyjnych OHP z Siemianowic Śląskich, Tychów, Pszczyny, Gliwic, Jaworzna, Rybnika, Bielska-Białej, Żywca, Skoczowa, Sosnowca, Myszkowa, Dąbrowy Górniczej oraz Wisły. Do sportowej rywalizacji przystąpiono w kilku konkurencjach: skoku w dal, pchnięciu kulą, biegu na 100 m, bieg na 400 m, biegu na 800 m i sztafecie 4 x 100 m. Najlepsze wyniki w skoku w dal w kategorii dziewcząt uzyskała Żaneta Spyra z HP Siemianowice Śląskie, srebro wywalczyła Sandra Biernatem z Rybnika, na trzeciej pozycji uplasowała się Patrycja Pawlik z Jaworzna. Natomiast wśród chłopców w skoku w dal najlepszy wynik uzyskał Damian Bojdok z Pszczyny, drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Jarczok z HP Bielsko-Biała, a trzecie – Adrianowi Jachna z OSiW w Dąbrowie Górniczej. W biegu na 100 m zwycięstwo odniosła Agnieszka Kręcichwost z HP w Żywcu, kolejne miejsca zajęły Daria Chuchała z HP Gliwice i Sylwia Wróbel z Jaworzna. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął uczestnik HP w Rybniku – Adam Kapusta, drugie Robert Szurman z HP w Skoczowie, a ostatnie miejsce na podium przypadło Arturowi Polak z HP w Siemianowicach Śląskich. W biegu na 400 metrów najlepsza była Karolina Sosna ze Skoczowa, kolejne miejsca zajęły Paulina Witos z Żywca i Aleksandra Zapiór z Gliwic. Natomiast w kategorii chłopców pierwsze miejsce zdobył Sebastian Wilczek z Rybnika, drugie – Adrian Kaczor z Gliwic, a trzecie – Adam Śliz z Pszczyny. Chłopcy rywalizowali też w biegu na 800 metrów, gdzie najlepszym okazał się uczestnik HP w Żywcu – Patryk Somerlik, drugie miejsce zajął Mateusz Gołek z HP w Pszczynie, a trzecie Andrzej Wiśniewski z HP w Jaworznie. Pierwsze miejsce w pchnięciu kulą wywalczyła Karolina Wolak z Żywca, kolejne zajęły Julia Ziaja z Rybnika i Marzena Panek z Bielska- Białej. Natomiast wśród chłopców w pchnięciu kulą najlepszy wynik uzyskał Kamil Żemła z Pszczyny, drugie miejsce zajął Dennis Gatzki z Bielska – Białej, a trzecie – Robert Porębski z OSiW w Wiśle. Ostatnią konkurencją rozegraną podczas Igrzysk Lekkoatletycznych były sztafety dziewcząt i chłopców – 4 x 100 metrów. Wśród dziewcząt niepokonanymi okazały się uczestniczki z Hufca Pracy w Żywcu, drugie miejsce zajęła drużyna z HP w Siemianowicach Śląskich, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna z HP w Bielsku-Białej. Natomiast wśród chłopców najlepsza okazała się drużyna z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Dąbrowie Górniczej, drugie wywalczyła drużyna z HP w Rybniku, a ostatnie – drużyna z HP w Skoczowie. Igrzyskom towarzyszyły również konkurencje rekreacyjne, a wśród nich wyciskanie ciężarka, skoki przez skakankę, podbijanie piłki głową oraz skok z miejsca. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody z rąk Kierownik Wydziału Programów Edukacyjnych, Refundacji, Kształcenia i Wychowania Sabiny Knapik oraz głównego sędziego Zbigniewa Żołnierskiego. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała kadra wychowawcza Hufca Pracy w Bielsku-Białej.