Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MAJOWE TARGI PRACY I EDUKACJI W CZERWIONCE-LESZCZYNACH

m_t_e.JPG

14 maja w hali sportowej Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach odbyły się Majowe Targi Pracy i Edukacji, zorganizowane przez miejscowy Punkt Pośrednictwa Pracy, Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach, Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Czerwionce-Leszczynach.

Honorowy patronat nad targami objęli Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionki-Leszczyn  oraz Starosta Powiatu Rybnickiego.Zgromadzonych gości powitała dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach Natalia Kuś i Robert Gasz pośrednik pracy miejscowego PPP, po czym oficjalnego otwarcia dokonali Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski wraz z wicestarostą Powiatu Rybnickiego Markiem Profaska. Swoje stoiska zaprezentowało trzydziestu siedmiu wystawców, wśród których były Punkty Pośrednictwa Pracy z Czerwionki-Leszczyn, Żor, Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Raciborza, Radlina, Wodzisławia Śląskiego, Powiatowy Urząd Pracy z Rybnika, OSZ z Wodzisławia Śląskiego, lokalni pracodawcy, agencje pracy tymczasowej, służby mundurowe oraz szkoły z powiatu rybnickiego. Swoje stoisko zaprezentował również asystent EURES ze Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Katowicach, który udzielał informacji z zakresu unijnego pośrednictwa pracy oraz doradztwa w ramach unijnej mobilności pracowników, w tym warunków życia i pracy w państwach członkowskich. Na Targi przybyła młodzież szkolna z całego powiatu, absolwenci, osoby bezrobotne, poszukujące pracy. W sumie Targi Pracy odwiedziło około ośmiuset osób, wśród których przeważali młodzi ludzie zastanawiający się nad wyborem dalszej ścieżki kształcenia lub zawodu. Osoby poszukujące pracy miały możliwość zarejestrowania się w wybranej przez siebie jednostce OHP, a także zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy stałej i krótkoterminowej. Przedstawiciele firm, Powiatowego Urzędu Pracy oraz agencji pracy chętnie odpowiadali      na pytania młodzieży dotyczące możliwości zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.  Na stoiskach służb mundurowych osoby zainteresowane mogły uzyskać informacje dotyczące rekrutacji do służby w jednostkach Policji, Wojska oraz Straży Pożarnej, a na stoiskach szkół młodzi ludzie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną każdej z nich. Majowe Targi Pracy i Edukacji wzbogacone zostały także o występy artystyczne, prezentacje kulinarne, kosmetyczne, pierwszej pomocy, pokazy robotów oraz doświadczenia chemiczne.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info