Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W ŚWIĘTOCHŁOWICACH

Dy_69.JPG

14 i 15 maja w Młodzieżowym Centrum Kariery w Świętochłowicach odbyła się porada grupowa pt. „Własna firma – czy nadaję się na przedsiębiorcę?”.

Zajęcia poprowadziła doradczyni zawodowa Agnieszka Król, a uczestnikami były osoby poszukujące pracy z Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach. Zajęcia miały na celu uświadomienie uczestnikom istoty przedsiębiorczości oraz jej roli w życiu codziennym i zawodowym. W tym celu prowadząca zaprosiła do dyskusji na temat cech dobrego przedsiębiorcy oraz wad i zalet prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy chętnie wymieniali się poglądami oraz doświadczeniami. Omówiono szczegółowo kolejne etapy zakładania własnego przedsiębiorstwa. Szczególną uwagę zwrócono na moment tworzenia pomysłu na własną firmę. Doradczyni zawodowa zaprezentowała kilka ćwiczeń, których stosowanie wpływa korzystnie na rozwój kreatywności. Następnie uczestnicy zapoznawali się z kolejnymi formalnościami, które są konieczne do rozpoczęcia nowego biznesu. Uczestnicy mieli okazję wykonać dwa autotesty, które dotyczyły motywacji osiągnięć oraz zdolności przedsiębiorczych. Dzięki otrzymanym wynikom zdobyli wiedzę na swój temat, na podstawie której będą mogli lepiej ocenić swoje predyspozycje do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Zajęcia przysłużyły się w sposób szczególny do promowania postaw przedsiębiorczych wśród osób poszukujących pracy.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info