Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

„DROGOWSKAZY KARIERY”

dr_kar.JPG

18 maja z inicjatywy doradcy zawodowego Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Lublińcu Anny Weber oraz pedagoga Zespołu Szkół w Lubecku Marioli Strzody zorganizowano jednodniowe przedsięwzięcie pn. „Dzień Doradztwa Zawodowego – Drogowskazy kariery”.

Spotkanie zaadresowano do młodzieży gimnazjalnej, w tym w szczególności do tegorocznych absolwentów szkoły. Do współpracy zaproszono również doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Częstochowie i Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Myszkowie. Podczas trwania imprezy młodzież gimnazjalna uczestniczyła w zajęciach grupowych omawiających zagadnienia przyszłościowych zawodów na rynku pracy oraz szeroko pojętej aktywności i przedsiębiorczości w życiu osobistym i zawodowym. Zainteresowani uczniowie mieli okazję skorzystać z konsultacji i porad indywidualnych udzielanych przez kadrę OHP. Doradcy zawodowi stopniowo rozwiewali wątpliwości młodego pokolenia dotyczące planowania własnej ścieżki rozwoju, zwracając szczególną uwagę na wyznaczniki sukcesu zawodowego, cele i priorytety, jakie stawia sobie każdy młody człowiek stojący u progu wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i podjęcia pierwszej pracy zawodowej. Pracownicy OHP służyli radą i pomocą w określeniu predyspozycji, kompetencji i umiejętności niezbędnych w sprawnym poruszaniu się po rynku pracy . Młodzież, planując swoją przyszłość zawodową, musi realnie oceniać własne szanse na rynku pracy i dopasować zdobyte kwalifikacje w wyuczonym zawodzie do zmieniających się potrzeb potencjalnych pracodawców. Przemyślany i odpowiedzialny wybór zawodu jest istotnym ogniwem w kształtowaniu własnego planu rozwoju i przyczynia się w efekcie do osiągnięcia sukcesu w życiu zawodowym, osobistym i społecznym.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info