Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

KURS DLA STYLISTEK

kur.jpg

Wśród kursów zawodowych realizowanych przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Częstochowie znalazła się oferta szkolenia pn. „Manicure, pedicure oraz przedłużanie i stylizacja paznokci wraz z ABC własnej przedsiębiorczości”.

Zajęcia odbywają się w częstochowskim oddziale Zakładu Doskonalenia Zawodowego, a udział w nich bierze dziesięć pań w wieku 18-24 lata. Kurs zaplanowano na łącznie 120 godzin, z czego 40 godzin to zajęcia teoretyczne, a 80 godzin zajmuje kształcenie praktyczne. Celem kursu jest poznanie zasad higieny przy wykonywaniu manicure i pedicure oraz opanowanie umiejętności przedłużania paznokci i nabycie wiedzy w zakresie metod i form sterylizacji i dezynfekcji, rodzajów kosmetyków oraz preparatów i aparatury do wykonywania zabiegów. Kursantki uczą się stylizacji paznokci, podstawy zdobnictwa oraz odnowy paznokci. Kurs wzbogacony został o moduł „ABC własnej przedsiębiorczości”, gdzie młode stylistki uczą się tworzenia profesjonalnych biznesplanów oraz poznają procedury zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Po zakończonym kursie uczestniczki przystąpią do egzaminu wewnętrznego weryfikującego wiedzę oraz nabyte umiejętności.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info