Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

JAWORZNO: AKTYWIZACJA I INTEGRACJA

jaw_i.JPG

19 maja w ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jaworznie doradczyni zawodowa i pośredniczka pracy Młodzieżowego Centrum Kariery przeprowadziły zajęcia warsztatowe dla uczestników programu „Aktywizacja i Integracja”.

Wśród zebranych znalazły się osoby długotrwale bezrobotne, zagrożone wykluczeniem społecznym, ale również młodzi ludzie, którzy nie pracują i nie uczą się. Tematyka warsztatów objęła prezentację dróg i metod poszukiwania zatrudnienia, informację o możliwości korzystania z pomocy instytucji rynku pracy oraz sporządzanie dokumentów aplikacyjnych. W trakcie zajęć warsztatowych, gdzie uczestnicy samodzielnie tworzyli swoje aplikacje zwracano uwagę, iż oferta taka powinna rządzić się prawidłami z obszaru sztuki marketingu i reklamy, powinna trafnie odpowiadać na potrzeby pracodawcy, ale i wyróżniać się wśród innych ofert i wzbudzać swoją formą i treścią zaufanie. Odpowiednio motywowani do pracy uczestnicy chętnie wykonywali ćwiczenia pomagające zdefiniować zainteresowania i silne strony, przyjmowali krytyczne uwagi prowadzących zajęcia i stosowali się do wskazówek. Dla uzyskania większej motywacji do napisania skutecznego CV prowadzące posłużyły się prezentacją, w której szczególnie zwrócono uwagę na błędy popełniane w CV, aby ich unikać. Zajęcia z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy mają na celu pomoc w zdobyciu umiejętności poruszania się po rynku pracy i są elementem aktywizacji zawodowej i społecznej osób bezrobotnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info