Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

STOP UZALEŻNIENIOM W TYCHACH

stop.JPG

Uczestnicy tyskiego Hufca Pracy 18 maja wzięli udział w powiatowym konkursie wiedzy o uzależnieniach i profilaktyce pod hasłem „Stop uzależnieniom ”.

Głównym celem przedsięwzięcia organizowanego w ramach akcji „Bezpieczne Tychy – Dość Milczenia”, była przede wszystkim walka z uzależnieniami oraz propagowanie zdrowego stylu życia. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z czternastu tyskich szkół gimnazjalnych. Hufiec Pracy w Tychach reprezentowali Rafał Merchut, Dawid Zybała oraz Monika Latusek. Podczas konkursu młodzież zmagała się z testem wiedzy, w którym znalazły się m.in. pytania z zakresu przepisów prawa, szkodliwości picia alkoholu, zażywania narkotyków i środków odurzających. Po zakończonym konkursie młodzież obejrzała film pt. „Pomyśl zanim będzie za późno”, a po jego emisji młodym ludziom udzielano wskazówek, w jaki sposób należy chronić się od uzależnień. Na zakończenie wszystkim uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Urząd Miasta Tychy, Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Agaty Mróz-Olszewskiej, Komenda Miejska Policji w Tychach, Straż Miejska oraz parafia św. M.M Kolbe w Tychach.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info