Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

CZĘSTOCHOWA: TARGI PRACY

Z25_J. 1.jpg

21 maja w Parku Przemysłowo - Technologicznym w Częstochowie odbyły się Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP i Agencję Rozwoju Regionalnego z Częstochowy oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Program imprezy obejmował prezentację ofert pracy z kraju i zza granicy i ofert szkoleniowo – edukacyjnych, punkt konsultacyjny Państwowej Inspekcji Pracy i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz porady stylisty w zakresie profesjonalnego wyglądu. Łącznie w targach uczestniczyło sześćdziesięciu ośmiu wystawców proponujących ponad osiemset miejsc pracy, wśród których przeważały oferty z branży produkcyjnej, gastronomicznej, usługowej i handlowej. Dla osób poszukujących pracy zorganizowano warsztaty pn. ,,Jak Cię widzą, tak Cię piszą, czyli o sztuce autoprezentacji”, „Rynek pracy – mity i rzeczywistość” oraz zajęcia na temat zakładania własnej działalności gospodarczej. W przedsięwzięciu wzięło udział ponad pięćset osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz zaproszeni goście, przedstawicie władz wojewódzkich i lokalnego samorządu, przedstawiciele urzędów pracy, oświaty, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i organizacji pracodawców. Program i cel targów przedstawiła dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie Grażyna Klamek, natomiast otwarcia imprezy w imieniu prezydenta Częstochowy dokonał naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Adrian Staroniek, który w swoim wystąpieniu podkreślił istotę współpracy różnych podmiotów przy organizacji przedsięwzięć służących poprawie sytuacji osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Targi pracy cieszą się wśród mieszkańców Częstochowy i całego regionu dużą popularnością, są okazją do bezpośredniego kontaktu z wieloma pracodawcami oraz instytucjami udzielającymi specjalistycznych konsultacji w szerokim zakresie.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info