Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

RYBNIK: DORADZALI PRZEZ TYDZIEŃ

ty.jpg

W dniach 18 – 22 maja br. z inicjatywy rybnickiego Punktu Pośrednictwa Pracy Ochotniczych Hufców Pracy oraz miejscowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej odbył się „Tydzień z doradztwem zawodowym i pośrednictwem pracy”.

Wspomniane przedsięwzięcie realizowane jest przez wymienione instytucje cyklicznie od kilku lat. Na przestrzeni całego tygodnia obyło się wiele różnorodnych działań skierowanych do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych propagujących świadome wybory edukacyjno-zawodowe oraz osób bezrobotnych poszukujących zatrudnienia. W trakcie tygodnia miały miejsce m. in. takie działania jak: warsztaty zawodoznawcze, spotkania informacyjno-promocyjne, dni otwarte instytucji, konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym i pośrednikami pracy, giełda pracy. Działania były realizowane we współpracy z rybnickimi szkołami: Zasadniczą Szkołą Zawodową Izby Rzemieślniczej, Zespołem Szkół Ekonomiczno-Usługowych, Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum nr 10. Do współpracy przyłączyła się również Agnieszka Oślizło – Miler doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Pszowie, która prowadziła warsztaty grupowe oraz Aneta Wojcieszczak pośredniczka pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy w Radlinie poprzez udział w „Dniu Otwartym PPP w Rybniku”. Zrealizowany projekt jest doskonałym przykładem realnego i zamierzonego współdziałania instytucji, którego celem nadrzędnym jest popularyzowanie modelu kariery zawodowej, łączącej możliwości psychofizyczne przyszłych pracowników z potrzebami rynku pracy.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info