Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

FESTIWAL TECHNIKI W CZĘSTOCHOWIE

Fest_t.jpg

29 kwietnia Mobilne Centrum Informacji Zawodowej OHP w Częstochowie uczestniczyło w Festiwalu Techniki odbywającym się w miejscowym Zespole Szkół Technicznych.

Zespół Szkół Technicznych specjalizuje się w kształceniu w zawodach z branży budowlanej. Bogaty program imprezy obejmował m.in.: warsztaty robotyki, dekarskie, modelarskie, rysunkowe, batiku, prezentację nowych trendów w budownictwie, rozstrzygniecie konkursu „Wnętrze w stylu” dla gimnazjalistów i ponadgimnazjalistów z regionu. W ramach Festiwalu Techniki odbyła się debata uczniów szkoły z lokalnymi przedsiębiorcami i przedstawicielami instytucji rynku pracy, reprezentowanymi przez doradców zawodowych MCIZ w Częstochowie oraz przedstawicieli częstochowskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Podczas debaty na temat kształtowania postaw przedsiębiorczych próbowano znaleźć odpowiedź na pytanie o to, kiedy zacząć uczyć dziecko przedsiębiorczości, aby w przyszłości osiągnęło sukces. Uczestniczący w debacie uczniowie dyskutowali z przedsiębiorcami, dlaczego zdecydowali się na prowadzenie własnego biznesu, czy przedsiębiorczości trzeba się uczyć, czy jest to naturalna cecha charakteru, jakie szanse na realizację marzeń o własnej firmie mają dziś w Polsce młodzi ludzie. Do doradców zawodowych kierowali pytanie dotyczące definicji pojęcia przedsiębiorczości oraz form wsparcia oferowanych przez instytucje rynku pracy ze środków Unii Europejskiej w zakresie doradztwa i dotacji finansowych przy uruchamianiu działalności gospodarczej. Debatujący ustalili, że cechy przedsiębiorcze warto rozwijać w sobie od najmłodszych lat, ponieważ tego wymaga od nas współczesny rynek pracy, bez względu na to, czy planujemy zostać pracodawcą czy pracownikiem. W przedsięwzięciu wzięło udział także około pięciuset gimnazjalistów z Częstochowy i powiatu częstochowskiego, którzy mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Technicznych oraz skorzystać z atrakcji dostępnych na Festiwalu Techniki.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info