Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


 

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 01.01.2021 r. DZIAŁA RÓWNIEŻ NOWA STRONA INTERNETOWA ŚLĄSKIEJ WOJEWÓDZKIEJ KOMENDY OHP
POD ADRESEM:

https://ohp.pl/nasze-jednostki/wojewodzkie-komendy-ohp/slaskie

 


 

GRAMY W „CHŁOPSKĄ SZKOŁĘ BIZNESU”

G_C_S_B.jpg

22 października doradczyni zawodowa Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Koniecpolu oraz doradcy zawodowi Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie zorganizowali zajęcia z przedsiębiorczości w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Warsztaty przeprowadzono dla uczniów klasy I LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu. Omawiano głównie zagadnienia dotyczące rynku pracy, a w szczególności własnej przedsiębiorczości. W tym kierunku została zaprezentowana sylwetka osoby przedsiębiorczej, omówione wady i zalety prowadzenia własnej firmy oraz przeprowadzony test uzdolnień przedsiębiorczych.

Przede wszystkim jednak uczniowie mieli okazję sprawdzić się w roli przyszłych przedsiębiorców, biorąc aktywny brali udział w planszowej grze ekonomicznej „Chłopska Szkoła Biznesu”. Uczestnicy zostali podzieleni na konkurujące ze sobą dwuosobowe zespoły. Po zapoznaniu się z zasadami gry z dużym zaangażowaniem przystąpili do rozgrywki, samodzielnie decydując o przyjętej taktyce na osiągnięcie sukcesu firmy. Każdy gracz wciela się w rolę jednego z andrychowskich rzemieślników: kowala, piekarza lub tkacza, który produkuje i sprzedaje bryki handlowe, chleby lub lniane płótna. Rola gracza jest oznaczana wizytówką – identyfikatorem rzemieślnika. Celem graczy jest zebranie jak największego kapitału liczonego w złotych górskich (waluta gry) dzięki transakcjom z innymi graczami i realizowaniu wypraw handlowych na planszy (mapie Europy). Zwycięzcy cieszyli się z wygranej, a ci, którzy nie osiągnęli sukcesu, przeanalizowali taktykę i wyciągnęli wnioski na przyszłe rozgrywki.

Zastosowanie tej gry na zajęciach to praktyczna edukacja na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijanie kompetencji społecznych graczy. „Chłopska Szkoła Biznesu” angażuje emocje, skłania do współpracy, rozwija kreatywność, innowacyjność w działaniu, pozwala na samodzielne realizowanie planów. Poza tym gra świetnie integruje grupę, podnosi poziom energii i pobudza do wspólnego działania.

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info