Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

CZELADŹ: KONSULTACJE Z DORADCĄ

b_180_135_16777215_00_images_stories_C_k_z_d.JPGJak powinno wyglądać profesjonalne CV? Czego oczekują pracodawcy? Jak się wyróżnić z tłumu? Wszystkie te obszary były poruszane podczas konsultacji, które odbyły się   21 października w Młodzieżowym Centrum Kariery w Czeladzi.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Konsultacje, ze względu na swój indywidualny charakter cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.

Ubieganie się o pracę to wieloetapowy proces a jego głównym elementem jest wysłanie CV. Nadrzędnym celem rozmów było uświadomienie młodzieży, że przygotowanie dokumentów aplikacyjnych wymaga czasu. To dzięki nim dajemy pracodawcy wstępną odpowiedź, czy jesteśmy odpowiednim kandydatem na stanowisko, o które się ubiegamy. Największy portal rekrutacyjny na świecie przeprowadził badania, w wyniku których stwierdzono, że pierwsze   6 sekund decyduje, czy nasze CV zostanie odrzucone. Dzieję się tak dlatego, gdyż osoby poszukujące pracy działają schematycznie, wysyłają stosy takich samych   CV do pracodawców. Zapominają, że dokumenty aplikacyjne muszą być zgodne  ze stanowiskiem, o jakie się staramy. Ważne jest aby dopasować oraz wyodrębnić tylko  te kwalifikacje i umiejętności, które są spójne z daną rekrutacją. Często wydaje się, że im więcej informacji zamieścimy w życiorysie tym lepiej. Jednak może się okazać, że rekruter pominie te kluczowe, których wymaga z powodu nadmiaru treści.

Konsultacje cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością rozmówców. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu miała okazję przekonać się, że profesjonalne CV nie jest uniwersalnym dokumentem, tylko kluczem do sukcesu.

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info