Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


 

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 01.01.2021 r. DZIAŁA RÓWNIEŻ NOWA STRONA INTERNETOWA ŚLĄSKIEJ WOJEWÓDZKIEJ KOMENDY OHP
POD ADRESEM:

https://ohp.pl/nasze-jednostki/wojewodzkie-komendy-ohp/slaskie

 


 

SOSNOWIEC: OTK Z MCIZ

MC_Z_23.jpg

Doradcy zawodowi Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Dąbrowie Górniczej włączyli się w kolejną edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Coroczna inicjatywa Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych ma na celu inspirowanie ogólnokrajowych i lokalnych działań na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego, wspierania edukacji, pracy i kariery.

23 października odbyło się ostatnie z zaplanowanych spotkań z sosnowiecką młodzieżą, miało ono miejsce w siedzibie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Kilińskiego 25. Tegoroczna edycja OTK szczególną uwagę kieruje na propagowanie usług doradców kariery, na to gdzie i z jakiej pomocy można skorzystać planując ścieżkę edukacyjną i zawodową. W ramach spotkań, które przebiegały pod hasłem „Poznaj swojego doradcę kariery” pracownicy MCIZ przybliżali młodzieży swoją działalność oraz zachęcali do korzystania z usług jednostek katowickiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. Uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących badania zainteresowań zawodowych, podczas których określili swoje mocne strony, a także uzyskali przydatne informacje dotyczące planowania kariery zawodowej. Młodzież ze starszych klas, która przygotowuje się do wejścia na rynek pracy, skorzystała natomiast z zajęć dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej. Uczestnicy dowiedzieli się jakich błędów unikać, aby wypaść dobrze na spotkaniu z przyszłym prawodawcą, jaką rolę odgrywa dobra prezencja i mowa ciała.

Przedsięwzięcia, które odbywały się w dniach 19-23 października w dwóch sosnowieckich Centrach Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego były dobrą okazją do zapoznania młodzieży z szeroką ofertą Ochotniczych Hufców Pracy. Z inicjatywy Punktu Pośrednictwa Pracy w Sosnowcu zorganizowano w tych dniach min. kiermasze ofert pracy, na których prezentowały się Punkty Pośrednictwa Pracy z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej, Młodzieżowe Centrum Kariery z Jaworzna oraz Młodzieżowe Biuro Pracy z Katowic. Odbyły się także potkania informacyjne prowadzone przez pośredniczkę pracy PPP w Sosnowcu oraz zajęcia warsztatowe dla uczniów.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info