Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


 

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 01.01.2021 r. DZIAŁA RÓWNIEŻ NOWA STRONA INTERNETOWA ŚLĄSKIEJ WOJEWÓDZKIEJ KOMENDY OHP
POD ADRESEM:

https://ohp.pl/nasze-jednostki/wojewodzkie-komendy-ohp/slaskie

 


 

TARGI PRACY W BYTOMIU 2015

T_P__W_B.JPG22 października Punkt Pośrednictwa Pracy w Tarnowskich Górach wspólnie z Młodzieżowym Centrum Kariery w Radzionkowie i Zespołem Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu zorganizowały Targi Pracy, w ramach tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

W Targach uczestniczyły Punkty Pośrednictwa Pracy z Tarnowskich Gór, Chorzowa, Siemianowic Śląskich i MCK z Radzionkowa. W przedsięwzięciu wzięli udział również pracodawcy OVB Allfinanz, Agencja Pracy OTTO Polska, Sherpa – doradztwo personalne Agencja pracy Good Job, Niepubliczna Placówka Kształcenia Kursowego „Kursant”, Powiatowy Urząd Pracy z Bytomia oraz uczelnie wyższe: Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, Politechnika Śląska w Katowicach i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Zaproszeni przedstawiciele pracodawców zaoferowali pracę na stanowiskach: kolporter ulotek, pracownik marketu, magazynier, pracownik produkcji, doradca finansowy. W ofercie były również proponowane wyjazdy za granicę np. pracownik magazynu czy szklarni na terenie Holandii. Wśród ofert pracy proponowanych przez jednostki Śląskiej WK OHP pojawiły się oferty dla kolporterów ulotek, hostess, pracowników hali itp. Łącznie ponad 450 miejsc pracy.

Podczas wydarzenia doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery ze Świętochłowic prowadził zajęcia z młodzieżą pt.: „Zaplanuj karierę z doradcą zawodowym”.

Osoby odwiedzające stanowiska uzyskały informacje na temat skutecznych metod poszukiwania pracy oraz mogły skorzystać z możliwości rejestracji w jednostkach Ochotniczych Hufców Pracy.

Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, przybyło na nie ponad 500 osób.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info