Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


 

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 01.01.2021 r. DZIAŁA RÓWNIEŻ NOWA STRONA INTERNETOWA ŚLĄSKIEJ WOJEWÓDZKIEJ KOMENDY OHP
POD ADRESEM:

https://ohp.pl/nasze-jednostki/wojewodzkie-komendy-ohp/slaskie

 


 

OTK W PSZCZYŃSKIM HUFCU

OTK_156.jpg

23 października, udziałem w konferencji podsumowującej, młodzież z Hufca Pracy w Pszczynie zakończyła tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Kariery przebiegający pod hasłem „Poznaj swojego doradcę kariery”.

Ogólnopolski Tydzień Kariery to działanie inicjowane przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie do ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Celem tegorocznego OTK było przybliżenie roli doradcy zawodowego i promocja poradnictwa kariery. Synergia Rozwoju Zawodowego, której członkiem jest Hufiec Pracy w Pszczynie, przygotowała szereg przedsięwzięć skierowanych do młodzieży z powiatu pszczyńskiego. Rodzice naszych podopiecznych mogli skorzystać z propozycji Powiatowego Urzędu Pracy – były to spotkania z doradcami zawodowymi i lokalnymi pracodawcami zainteresowanymi pozyskaniem nowych pracowników. Młodzież uczestniczyła w grupowych spotkaniach z doradcami zawodowymi Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Bielska –Białej. Przez cały tydzień korzystano z indywidualnych porad doradców zawodowych w tworzeniu Indywidualnego Planu Działania. O oprawę graficzną tegorocznego OTK zadbali uczestnicy, tworząc gazetkę tematyczną poświęconą temu wydarzeniu. Podczas konferencji podsumowującej w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie młodzież wysłuchała wykładu dr Sabiny Ratajczak – psychologa, coacha, trenera, absolwentki Szkoły Tutorów Collegium Wratislaviense oraz specjalistki z zakresu systemów jakości kształcenia w uczelniach wyższych. Wykład pt.: „Prosto do celu – jak skutecznie wyznaczać i osiągać cele zawodowe i osobiste?” zawierał elementy warsztatowe, które zaangażowały zgromadzonych do rozpoczęcia pracy nad budowaniem własnych celów.  W trakcie konferencji Starosta Pszczyński Paweł Sadza, na ręce Komendantki Hufca Pracy w Pszczynie - Joanny Grygierczyk, złożył podziękowania za udział działaniach związanych z OTK 2015 w Pszczynie.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info