Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


 

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 01.01.2021 r. DZIAŁA RÓWNIEŻ NOWA STRONA INTERNETOWA ŚLĄSKIEJ WOJEWÓDZKIEJ KOMENDY OHP
POD ADRESEM:

https://ohp.pl/nasze-jednostki/wojewodzkie-komendy-ohp/slaskie

 


 

FESTIWAL ZAWODÓW W KATOWICACH

F_ZW_Ka.jpg

22 października już po raz trzeci odbył się Festiwal Zawodów zorganizowany przez Technikum nr 8 i Technikum Lotnicze ZDZ w Katowicach. Jednostki OHP: Młodzieżowe Centrum Kariery i Młodzieżowe Biuro Pracy w Katowicach reprezentowała doradczyni zawodowa Elżbieta Marcinkowska.

Ideą festiwalu jest szeroko rozumiana promocja szkół technicznych i kształcenia zawodowego. Swoją ofertę edukacyjną przedstawiły średnie szkoły techniczne z Katowic.

Uczniowie gimnazjów zwiedzali poszczególne stoiska szkół, rozmawiali z ich uczniami i nauczycielami odnośnie kształcenia w danej placówce. Osoby niezdecydowane oblegały stoisko Młodzieżowego Centrum Kariery w Katowicach. Poprzez rozmowę z doradcą zawodowym, badanie preferencji i predyspozycji zawodowych mogli świadomie zaplanować swoją ścieżkę edukacji. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych chętnie rejestrowała się w MBP, aby mieć szansę na podjęcie pracy nie tylko w wakacje ale również w trakcie roku szkolnego.

Wszystko wskazuje na to, że impreza wpisze się na stałe w szkolny kalendarz uroczystości i odbędzie się ponownie w przyszłym roku.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info