Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


 

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 01.01.2021 r. DZIAŁA RÓWNIEŻ NOWA STRONA INTERNETOWA ŚLĄSKIEJ WOJEWÓDZKIEJ KOMENDY OHP
POD ADRESEM:

https://ohp.pl/nasze-jednostki/wojewodzkie-komendy-ohp/slaskie

 


 

ZAWIERCIE: TARGI PRACY I ROZWOJU ZAWODOWEGO

Za_t_p.JPG

22 października w Domu Rzemiosła w Zawierciu odbyły się Targi Pracy i Rozwoju Zawodowego zorganizowane w ramach obchodów VII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Przedsięwzięcie to miało miejsce z inicjatywy Młodzieżowego Centrum Kariery w Zawierciu, a zorganizowane zostało w partnerstwie z Cechem Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Zawierciu reprezentowanym przez Starszego Cechu Jana Witkowskiego. Uroczystego otwarcia przedsięwzięcia dokonał dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Częstochowie Mirosław Gajda oraz Wiceprezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski, który w swojej wypowiedzi poparł potrzebę organizacji analogicznych targów pracy oraz życzył uczestnikom sukcesów w życiu zawodowym.

Wśród zaproszonych znaleźli się także: Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego Konrad Knop, radna Rady Miejskiej Barbara Kozioł, zastępca dyrektora PUP w Zawierciu Andrzej Rus, dyrektor MOPS w Zawierciu Anna Kołodziejczyk, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zawierciu Dorota Pytlik, Podstarszy Cechu Jerzy Rachtan, dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego w Zawierciu Krzysztof Bała.

Odwiedzających zaproszono do skorzystania z ofert przedsiębiorców, Agencji Pracy Tymczasowej, jednostek OHP oraz PUP Zawiercie, którzy licznie zgromadzili się i przedstawiali miejsca pracy stałej oraz krótkoterminowej na 420 stanowisk. W większości przeważały propozycje pracy w branży produkcyjnej, handlowej, budowlanej, elektrycznej jak również w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech, a także oferty pracy w ramach sieci EURES.

W Targach Pracy i Rozwoju Zawodowego w Zawierciu wzięło udział około 400 osób. Niniejsza inicjatywa była drugim tego typu przedsięwzięciem firmowanym przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Zawierciu.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info