Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

12-1 HP w Siemianowicach Śląskich

12-1 Hufiec Pracy w Siemianowicach Śląskich powstał w roku 1982 jako hufiec stacjonarny, od 1990 roku działa w systemie dochodzącym. Jesteśmy  jednostką organizacyjną  podległą Śląskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Katowicach. Od lat zapewniamy młodzieży zagrożonej wypadnięciem z systemu edukacji możliwość kształcenia  i przygotowania zawodowego oraz opiekę wychowawczą nakierowaną na profilaktykę, socjalizację i resocjalizację .

Uczestnicy 12-1 Hufca Pracy to w przeważającej większości młodzi ludzie pochodzący z Siemianowic Śląskich, Chorzowa, Katowic, Piekar Śląskich, Bytomia, Świętochłowic, Rudy Śląskiej, Czeladzi. U nas mają szansą uzupełnienia wykształcenia, uzyskania kwalifikacji zawodowych umożliwiających zatrudnienie. Tu mogą nabrać  wiary w siebie i swoje możliwości, a przy okazji przekonać się, że można liczyć na innych.

Poprzez realizacje licznych projektów (Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Erasmus +), ciekawe inicjatywy, wyjazdy i spotkania staramy się wyrównywać deficyty, zaniedbania edukacyjne i środowiskowe naszych uczestników, przeciwdziałać degradacji kulturowej oraz wskazywać im alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Utrzymujemy stały kontakt z absolwentami, monitorujemy ich dalsze losy, włączamy w realizację autorskich projektów wychowawczych.

Hufiec Pracy oferuje uczestnikom możliwość uzyskania  kwalifikacji zawodowych, zwłaszcza  w zawodach, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy. W tym celu współpracujemy z organami prowadzącymi szkoły i dyrektorami szkół w Siemianowicach Śląskich w zakresie dostosowania i realizowania oferty edukacyjno-szkoleniowej.

Współdziałamy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich w zakresie Szkoły Podstawowej dla Dorosłych i Szkoły Branżowej I Stopnia.

Biuro OHP mieści się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich, przy ul. Budryka 2 (dzielnica- Michałkowice)

Warunki, jakie są niezbędne, aby podjąć kontynuację nauki to:

  • wiek: 15 – 18 lat,
  • ukończona Szkoła Podstawowa w przypadku Szkoły Branżowej
  • zgoda Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej na naukę w Szkole Podstawowej
  • zaświadczenie lekarskie o przydatności do zawodu
  • prowadzimy zapisy na wszystkie półrocza klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej dla Dorosłych oraz do wszystkich klas Szkoły Branżowej I Stopnia

Uczestnicy szkoły podstawowej odbywają obowiązkowe przyuczenie do wykonywania pracy zakończone egzaminem (22 m-ce) na podstawie zawartej  umowy o pracę pracownika młodocianego. Uczestnicy Szkoły Branżowej odbywają obowiązkową trzyletnią naukę zawodu (36 m-cy). W przypadku Szkoły Podstawowej dla Dorosłych i Szkoły Branżowej zajęcia szkolne odbywają się w placówce szkolnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich przy ul. Budryka 2. Obowiązuje system 3 dni szkoły oraz 2 dni pracy.

Semestr zimowy roku szkolnego 2020/2021- (nauka od 1 września)

Zapisy i rozmowy kwalifikacyjne: ·Od maja 2020r  do września 2020r,  codziennie 08:00 - 15:00

Semestr wiosenny roku szkolnego 2020/2021 - (nabór uzupełniający)

Zapisy i rozmowy kwalifikacyjne: ·1 grudnia 2020r  do 31 stycznia 2021r,  codziennie 08:00 - 15:00

Przyjęcia i rozmowy kwalifikacyjne prowadzone są w Komendzie 12-1 HP Siemianowice Śląskie.


12-1 HP w Siemianowicach Śląskich (Budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych)
ul. Budryka 2
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (32) 228 30 54 – Hufiec Pracy
Tel.: (32) 229 46 80, kom.: 515 285 708 – Szkoła Siemianowice Śląskie

Tel.:(32)286 96 31 – Szkoła Bytom

E–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
p.o. Komendanta: Anna Schackemy

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info