Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

12-1 HP w Siemianowicach Śląskich

12-1 Hufiec Pracy w Siemianowicach Śląskich powstał w roku 1982 jako hufiec stacjonarny, od 1990 roku działa w systemie dochodzącym. Jesteśmy  jednostką organizacyjną  podległą Śląskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Katowicach. Od lat zapewniamy młodzieży zagrożonej wypadnięciem z systemu edukacji możliwość kształcenia  i przygotowania zawodowego oraz opiekę wychowawczą nakierowaną na profilaktykę, socjalizację i resocjalizację .

Uczestnicy 12-1 Hufca Pracy to w przeważającej większości młodzi ludzie pochodzący z Siemianowic Śląskich, Chorzowa, Katowic, Piekar Śląskich, Bytomia, Świętochłowic, Rudy Śląskiej, Czeladzi. U nas mają szansą uzupełnienia wykształcenia, uzyskania kwalifikacji zawodowych umożliwiających zatrudnienie. Tu mogą nabrać  wiary w siebie i swoje możliwości, a przy okazji przekonać się, że można liczyć na innych.

Poprzez realizacje licznych projektów (Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Polsko–Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, Erasmus +), ciekawe inicjatywy, wyjazdy i spotkania staramy się wyrównywać deficyty, zaniedbania edukacyjne i środowiskowe naszych uczestników, przeciwdziałać degradacji kulturowej oraz wskazywać im alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Utrzymujemy stały kontakt z absolwentami, monitorujemy ich dalsze losy, włączamy w realizację autorskich projektów wychowawczych.

Hufiec Pracy oferuje uczestnikom możliwość uzyskania  kwalifikacji zawodowych, zwłaszcza  w zawodach, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy. W tym celu współpracujemy z organami prowadzącymi szkoły i dyrektorami szkół w Siemianowicach Śląskich i w Bytomiu w zakresie dostosowania i realizowania oferty edukacyjno-szkoleniowej.

Współdziałamy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich w zakresie Gimnazjum dla dorosłych i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, a od 1 września 2014r. z Zespołem Szkół w Bytomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach w zakresie Gimnazjum z klasami przysposabiającymi do pracy.

Biuro OHP mieści się w budynku firmy Fabud WKB S.A. na ul. Wyzwolenia 2 w Siemianowicach Śląskich (III p. pok.323). Firma od lat jest  naszym strategiczny partnerem również zatrudniającym naszą młodzież.

Warunki jakie są niezbędne aby podjąć kontynuację nauki to:

  • wiek: 15 – 18 lat,
  • ukończona Szkoła Podstawowa, ukończone Gimnazjum (w przypadku ZSZ),
  • zgoda Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej na naukę w Gimnazjum dla dorosłych i w Gimnazjum z klasami przysposabiającym do pracy,
  • zaświadczenie lekarskie o przydatności do zawodu (w przypadku ZSZ),
  • prowadzimy zapisy na wszystkie półrocza Gimnazjum dla dorosłych klasy I, II i III oraz do wszystkich klas Gimnazjum z klasami przysposabiającymi do pracy.

Uczestnicy szkoły gimnazjalnej odbywają obowiązkowe przyuczenie do wykonywania pracy zakończone egzaminem (22 m-ce) na podstawie zawartej  umowy o pracę pracownika młodocianego. Uczestnicy Zasadniczej Szkoły Zawodowej odbywają obowiązkową trzyletnią naukę zawodu. W przypadku Gimnazjum dla dorosłych oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej zajęcia szkolne odbywają się w placówce szkolnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich przy ul. Budryka 2. Obowiązuje system 3 dni szkoły oraz 2 dni pracy. Natomiast zajęcia szkolne w Gimnazjum z klasami przysposabiającymi do pracy odbywają się w Zespole Szkół w Bytomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego na ul. Powstańców Śląskich 6.

Semestr zimowy roku szkolnego 2016/2017 - (nauka od 1 września)

Zapisy i rozmowy kwalifikacyjne:
Od 9 maja 2016r  do 30 września 2016r , codziennie 08:00 - 14:00

Semestr wiosenny roku szkolnego 2016/2017 - (nabór uzupełniający)

Zapisy i rozmowy kwalifikacyjne:
1 grudnia 2016r  do 31 stycznia 2017r , codziennie 08:00 - 14:00

Przyjęcia i rozmowy kwalifikacyjne prowadzone są w Komendzie 12-1 HP Siemianowice Śląskie.

12-1 HP w Siemianowicach Śląskich (Budynek FABUDU)  
ul. Budryka 2
41-103 Siemianowice Śląskie
Tel.: (32) 228 30 54 – Hufiec Pracy
Tel.: (32) 229 46 80 – Szkoła Siemianowice Śląskie

Tel.:(32)286 96 31 – Szkoła Bytom

E–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
Komendant: Anna Schackemy

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info