Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

12-17 HP Jaworzno

12 – 17 Hufiec Pracy w Jaworznie rozpoczął działalność w dniu 01.09.1999 r. W styczniu 2001 Hufiec przeprowadził się do nowej siedziby, w której mieści się sala gimnastyczna z zapleczem socjalnym i administracyjnym. Razem z boiskiem tworzy ona warunki do rozwoju zainteresowań sportowych uczestników OHP oraz dzieci i młodzieży ze środowiska.

Formy kształcenia:

Gimnazjum dla Dorosłych (Klasa I, II, III)

Zawody:
kucharz, stolarz, cukiernik, lakiernik, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, mechanik pojazdów samochodowych oraz murarz-tynkarz.

Szkoła Zawodowa (klasa I,II i III)

Zawody:
mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych,piekarz, cukiernik,fryzjer i inne w klasie wielozawodowej.

Przygotowanie zawodowe uczestnicy zdobywają w zakładach pracy, na podstawie indywidualnych umów o pracę na statusie młodocianego pracownika, a po ukończeniu przygotowania zawodowego świadectwo pracy. Z naszej strony zapewniamy m.in. opiekę wychowawczą, zrozumienie, wsparcie i pomoc w uzupełnianiu braków programowych, a także miłą i przyjazną atmosferę wychowawczą. Oferujemy zajęcia rozwijające zainteresowania w kółkach zainteresowań: plastycznym, rękodzieła artystycznego, muzycznym, wokalnym, małych form scenicznych, fotograficznym, redakcyjnym, oraz poprawiające kondycję fizyczną w zajęciach w sekcjach sportowych: piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki koszykowej, tenisa stołowego, bilardowej, lekkoatletycznej. Hufiec  prowadzi dwie Świetlice Środowiskowe: "Szczakowa" i wspólnie z MCKiS w Jaworznie- Jeleniu,w których dzieci i młodzież znajdują  pomoc, opiekę i możliwość rozwoju zainteresowań. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

12-17 HP Jaworzno
ul. Inwalidów Wojennych 16
43-600 Jaworzno,
Tel./Fax.: (32) 660 00 33
E-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Komendant Hufca: Marta Starczyk

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info