Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

12-25 HP Żywiec

     Uczestnicy Hufca 12-25 w Żywcu zdobywają wykształcenie w szkołach w Żywcu i ościennych miejscowościach. Należą do nich m.in.: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce ul. Dworcowa 5, Zespół Szkół Zawodowych w Węgierskiej Górce ul. Kościuszki 14, Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu ul. Szkolna 2, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu ul. Mickiewicza 6 oraz Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Żywcu ul. Sienkiewicza 65.

Młodzież odbywa przygotowanie zawodowe – nauka zawodu i przyuczenie do wykonywania określonej pracy w zawodach: cukiernik, piekarz, kucharz, sprzedawca, fotograf, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, stolarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych, murarz-tynkarz.

Kadra Hufca zapewnia uczestnikom opiekę wychowawczą podczas zajęć szkolnych oraz w czasie praktycznej nauki zawodu. Ponadto uczestnicy mogą korzystać z kół zainteresowań: plastycznego, robótek ręcznych, muzycznego i sportowego, których celem jest rozwijanie indywidualnych pasji młodzieży oraz pogłębianie ich wiedzy z zakresu kultury i sztuki i rozwoju fizycznego.

Uzupełnieniem oferty dla młodzieży jest możliwość zaprezentowania swoich talentów w licznych konkursach i turniejach sportowych na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim w których nasza młodzież bierze czynny udział.

12-25 HP Żywiec
ul. Wesoła 6
34-300 Żywiec
Tel.: (33) 861 02 55
E–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Komendant: Daniel Orlewski

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info