Ochotnicze Hufce Pracy Śląska Wojewódzka Komenda - 12-32 HP Myszków

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

12-32 HP Myszków

Historia naszej jednostki sięga lat siedemdziesiątych. Wtedy właśnie powstały w Myszkowie pierwsze Hufce Pracy. Nasi uczestniczy kształcą się w Zespole Szkół nr 1 w Myszkowie w klasach dla dorosłych i młodocianych, oraz w oddziale w Szczekocinach.

Posiadamy szeroki wachlarz zawodów, które mogą zdobywać nasi uczestnicy, są to: mechanik pojazdów samochodowych, obuwnik, piekarz, cukiernik, kucharz małej gastronomi, fryzjer, stolarz, rolnik, blacharz, monter maszyn i urządzeń, sprzedawca.

Wszystkim uczestnikom wychowawcy hufca zapewniają praktyki, otaczają opieką wychowawczą, prowadzą zajęcia pozalekcyjne, pomagają w rozwiązywaniu trudnych problemów rodzinnych i życiowych, kontaktują się z domem rodzinnym i rodzicami uczestników.

Nasi uczestnicy biorą czynny udział we wszystkich zawodach sportowych i kulturalno - oświatowych, organizowanych przez naszą jednostkę, ŚWK OHP oraz inne instytucje z którymi współpracujemy.

Prowadzimy również świetlicę środowiskową w porozumieniu z Urzędem Miasta która mieści się w MDK. Uczestnikami świetlicy jest także młodzież z środowiska lokalnego. Prowadzone są tam następujące koła zainteresowań: plastyczno-artystyczne, muzyczno-wokalne, sportowe, fotograficzne, taneczne. Oprócz działających kół zainteresowań oferujemy naszym uczestnikom zajęcia wychowawcze o różnorodnej tematyce, zajęcia wyrównawcze i bardzo istotne dla naszych uczestników rozmowy indywidualne , których młodzież i dzieci zawsze bardzo potrzebują.

Z ciekawszych przedsięwzięć w ramach zajęć świetlicowych należy wymienić roczny projekt (2004) " Do góry nogami" w ramach programu "MŁODZIEŻ", gdzie 10 osobowa grupa młodzieży szkoliła umiejętności w tańcu break dance pod fachowym okiem instruktora. Uwieńczeniem rocznej pracy było zoorganizowanie Przeglądu Amatorskich Zespołów Break Dance z z całego województwa Śląskiego.

Nasza jednostka współpracuje z Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 i nr 2 w Myszkowie, rodzicami uczestników, pracodawcami, Komendą Powiatową Policji, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i komisją ds. Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym, PUP, MOSiR, UKS- Jura, Sądem i Kuratorami ,Starostwem Powiatowym, Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną, Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom "Bona Dea", Miejskim Domem Kultury, Parafią Kościelną oraz LO w Koziegłowach.

W jednostce realizowany jest Program Zapobiegania Niedostosowaniu i Przestępczości wśród dzieci i młodzieży i Program Aktywizacji Społecznej oraz różnorodne zajęcia wychowawcze o charakterze profilaktycznym i resocjalizacyjnym. Kolejnym poważnym przedsięwzięciem są organizowane przez Hufiec szkolenia realizowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Obecnie zakończyliśmy trzecią edycję projektu "Twoja wiedza Twój Sukces". Łącznie w trzech edycjach wzięło udział 109 osób, które pomyślnie zdało egzaminy końcowe. Pierwsza edycja przeznaczona była dla naszych uczestników, kolejne dla bezrobotnej młodzieży z miasta. 

Jednostka OHP Myszków postanowiła zaproponować uczestnikom z powiatu myszkowskiego oraz zawierciańskiego zajęcia dodatkowe w czasie których będzie mogła stale liczyć na profesjonalne, odpowiednio dostosowane wsparcie w zakresie języka angielskiego, zajęć rekreacyjno-ruchowych,  obsługi programów komputerowych, podstaw przedsiębiorczości i rynku pracy.

Uczestnicy OHP Myszków będą mogli wziąć udział w tworzeniu aplikacji mobilnej wspierającej ich rozwój zdolności kondycyjnych oraz koordynacyjnych oraz bardziej precyzyjnego zdiagnozowania ich możliwości rozwoju rekreacyjnego. Będzie to jednocześnie silną podstawą do prognozowania wyników sportowych uczestników OHP oraz odpowiedniego ukierunkowania ich aby osiągali najwyższe cele w zakresie rekreacji ruchowej i sportu.

 

12-32 HP Myszków
ul. Helenówka 1
42-300 Myszków 
Tel.: (34) 313 05 41
E–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Komendant: Krzysztof Różczka

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info