Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

12-35 HP Sosnowiec

Uczestnicy 12-35 Hufca Pracy w Sosnowcu realizują obowiązek szkolny w Zespole Szkół w Sosnowcu przy ul. Sienkiewicza 25 oraz w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Młodzież ma możliwość przyuczenia do zawodu i nauki zawodu w następujących profesjach : kucharz, cukiernik, sprzedawca, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, blacharz, elektromechanik, stolarz, monter systemów rurociągowych. Ponadto kadra wychowawcza mobilizuje młodzież, do aktywnego uczestnictwa w życiu Hufca, poprzez organizowanie licznych przedsięwzięć i wyjść poza teren Hufca. Uczestnicy mogą liczyć na wsparcie pedagogiczne, a także pomoc w odrabianiu prac domowych i nadrabianie braków dydaktycznych. Młodzież ma możliwość brania udziału w kole wolontariatu, w kole sportowym oraz artystycznym rozwijając swoje pasje i zainteresowania.

W 12-35 HP w Sosnowcu młodzież może się kształcić w następujących zawodach: Branżowa Szkoła I Stopnia w zawodach - fryzjer, kucharz, lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, monter systemów rurociągowych, sprzedawca. Szkoła Podstawowa dla Dorosłych - kształcenie ogólne z możliwością przysposobienia do zawodu - fryzjer, kucharz, lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, monter systemów rurociągowych, sprzedawca. A także nabór do III Klasy Gimnazjum dla Młodzieży w zawodach - fryzjer, kucharz, lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, monter systemów rurociągowych, sprzedawca.

12-35 HP Sosnowiec
ul. Sienkiewicza 25
41-200 Sosnowiec
Tel.: (32) 266 04 38
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Komendant: Ewelina Borowiec

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info