Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

X TARGI PRACY I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W RYBNIKU

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w X Targach Pracy i Przedsiębiorczości, które odbędą się 12 marca (wtorek), w Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej w Rybniku, ul. Kościuszki 54, w godzinach 10.00 - 12.00.

Podczas Targów zaprezentowane zostaną liczne oferty pracy zarówno krajowe, jak i zagraniczne lokalnych firm, agencji pośrednictwa pracy, Urzędów Pracy oraz Punktów Pośrednictwa Pracy OHP.

Osoby bezrobotne znajdą oferty w takich branżach jak gastronomia, handel, produkcja. Poszukiwani są także między innymi spawacze, elektrycy, pracownicy biurowi, ślusarze, operatorzy obrabiarek skrawających, magazynierzy, pracownicy fizyczni i wielu innych. Uczniowie i studenci mogą liczyć na oferty między innymi przy roznoszeniu ulotek, inwentaryzacjach, wykładaniu towaru, w handlu i gastronomii.

Podczas Targów wszyscy zainteresowani założeniem działalności gospodarczej, czy też ofertą bezpłatnych kursów zawodowych finansowanych z UE będą mogli skorzystać z porad specjalistów w tym zakresie. Swoje stoisko zaprezentuje również Zakład Ubezpieczeń Społecznych, gdzie będzie okazja do uruchomienia bezpłatnego Profilu Usług Elektronicznych (PUE).

Liczymy na Państwa obecność!

Zapraszamy do konkursu "Deser na dychę"

Ochotniczy Hufiec Pracy w Rybniku wraz z Centrum Targowym FairEXPO oraz firmą Limoni serdecznie zapraszają  do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Cukierniczym pn. „Deser na dychę” organizowanego w ramach jubileuszowych X Targów Cukierniczych, Piekarniczych i Lodziarskich "SweetTARGi 2019".
 
Konkurs adresowany jest dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, uczniów pobierających naukę u pracodawców oraz uczestników/członków organizacji lub stowarzyszeń młodzieżowych, których obszar nauki i pasji związany jest z cukiernictwem bądź branżą spożywczą. Zespoły konkursowe składają się z dwóch osób.
Konkurs został podzielony na dwa etapy:
1.Pierwszy etap eliminacyjny polega na:
-  wypełnieniu formularza zgłoszeniowego oraz przesłaniu  prezentacji PowerPoint z przedstawieniem własnoręcznie wykonanego dzieła cukierniczego-deseru wg. wytycznych ujętych w regulaminie. na adres mailowy organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
do 28.02.2019 r.

2. Finał - zostanie przeprowadzony podczas imprezy głównej: X Targów Cukierniczych, Piekarniczych i Lodziarskich "SweetTARGI" 25 marca 2019 r. w godzinach 900-1500. Do konkursu finałowego zostaną oficjalnie zaproszone wyłonione w eliminacjach zespoły.

Konkurs jest doskonałą okazją do budowania prestiżu wśród najlepszych przedstawicieli branży cukierniczej oraz rozwijania talentów zawodowych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
 
Linki do złączników:
Regulamin:
Karta zgłoszeniowa:
 

BEZPŁATNE KURSY ZAWODOWE W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM

Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na bezpłatne szkolenia zawodowe, które będą realizowane w I kwartale 2018 r. na obszarze powiatu wodzisławskiego.

Bezpłatne szkolenia skierowane są do osób w wieku od 18 do 24 lat, niepracujących, nieuczących się i poszukujących pracy. W każdym kursie weźmie udział od 7 do 13 osób, które dodatkowo odbędą spotkanie z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Pszowie oraz spotkanie z pośrednikiem pracy z powiatu wodzisławskiego.

W OSZ będą realizowane dwa szkolenia zawodowe, takie jak:

„Magazynier-sprzedawca z obsługą wózka jezdniowego z bezpieczną wymianą butli gazowej oraz modułem kasy fiskalnej”, który będzie trwał 100 godzin dydaktycznych, w tym 67 godzin będzie dotyczyła obsługa wózka widłowego, a 10 godzin będą to zajęcia praktyczne na kasie fiskalnej. Po zakończonym szkoleniu można uzyskać uprawnienia do obsługi kasy fiskalnej i obsługi wózka widłowego, oraz uprawnienia II WJO Urzędu Dozoru Technicznego. Dodatkowo uczestnicy kursu będą mieli możliwość wyrobienia książeczki sanitarno-epidemiologicznej.

„Grafik komputerowy”, który będzie trwał 120 godzin dydaktycznych, w tym głównie zajęcia praktyczne. Zakres programowy szkolenia będzie obejmował programy komputerowe takie jak: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, In Design. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają zaświadczenie MEN.

W trakcie kursu uczestnicy otrzymują bezpłatnie: materiały dydaktyczne, wyżywienie w postaci II dania obiadowego oraz częściowy zwrot kosztów dojazdu np. biletów; a po zakończeniu szkolenia zaświadczenie MEN oraz uprawnienia kwalifikacyjne.

Osoby zainteresowane udziałem w kursach mogą zgłaszać się do siedziby Ośrodka Szkolenia Zawodowego OHP w Wodzisławiu Śląskim, os. 1 Maja 16 A (budynek Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, III piętro, pokój 303) od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:45-15:45, nr tel. 32/ 729-32-00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kursy realizowane są w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.

Czytaj więcej...

KURSY? SAM WYBIERZ, KTÓRE DLA CIEBIE ZORGANIZUJEMY!

Czytaj więcej...

Operator koparko-ładowarek? Stylizacja paznokci? A może coś innego? W trosce o zapewnienie różnorodności proponowanej oferty szkoleniowej przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Cieszynie, pragniemy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w ankiecie. Mamy nadzieję, że dzięki temu jeszcze lepiej spełnimy wszelkie oczekiwania, a Państwo skorzystacie z usług, które z pewnością przyciągną niejednego pracodawcę.

Link do ankiety: https://goo.gl/forms/9NJHD9RiETVOcfaH2

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info