Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

IX TARGI PRACY I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W RYBNIKU

 

IX Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Rybniku, pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Rybnik, skierowane są dla osób bezrobotnych, chcących zmienić pracę lub poszukujących dodatkowego zatrudnienia oraz do przyszłych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem przedsięwzięcia jest rybnicki Punkt Pośrednictwa Pracy Ochotniczych Hufców Pracy.

Podczas Targów pracodawcy, jednostki OHP, urzędy pracy oraz prywatne agencje zatrudnienia, przedstawią aktualne oferty pracy w kraju oraz za granicą, które zostaną przygotowane specjalnie na to przedsięwzięcie.

Organizowane już po raz dziewiąty Targi Pracy i Przedsiębiorczości odbędą się w dniu 27 marca w godzinach od 10.00 do 12.00 w budynku Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej w Rybniku, przy ulicy Kościuszki 54.

Targi będą znakomitą okazją dla wszystkich osób poszukujących stałego zatrudnienia do sprawdzenia także jakiego typu fachowców obecnie najpilniej poszukuje się na rynku pracy. Nie zabraknie ofert pracy stałej m. in. dla magazynierów, pracowników produkcji, biurowych, kontrolerów jakości, w handlu czy gastronomii, a także ofert krótkoterminowych dla młodzieży uczącej się.

W programie Targów, poza prezentacją ofert pracy, znajdą się m. in. bezpłatne porady z zakresu prawa pracy, zakładania działalności gospodarczej i pozyskiwania środków na tę działalność oraz porady doradcy zawodowego. Przedstawiona zostanie również oferta bezpłatnych szkoleń zawodowych finansowanych z funduszy Unii Europejskiej oraz realizowanych projektów unijnych. Uczniowie będą mogli wziąć udział w warsztatach grupowych w temacie przedsiębiorczości prowadzonych przez doradcę zawodowego.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

II REGIONALNE FORUM DORADZTWA ZAWODOWEGO

Czytaj więcej...

KURSY ZAWODOWE w 2018r. - OŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO W CIESZYNIE

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

BEZPŁATNE KURSY ZAWODOWE W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM

Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na bezpłatne szkolenia zawodowe, które będą realizowane w I kwartale 2018 r. na obszarze powiatu wodzisławskiego.

Bezpłatne szkolenia skierowane są do osób w wieku od 18 do 24 lat, niepracujących, nieuczących się i poszukujących pracy. W każdym kursie weźmie udział od 7 do 13 osób, które dodatkowo odbędą spotkanie z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Pszowie oraz spotkanie z pośrednikiem pracy z powiatu wodzisławskiego.

W OSZ będą realizowane dwa szkolenia zawodowe, takie jak:

„Magazynier-sprzedawca z obsługą wózka jezdniowego z bezpieczną wymianą butli gazowej oraz modułem kasy fiskalnej”, który będzie trwał 100 godzin dydaktycznych, w tym 67 godzin będzie dotyczyła obsługa wózka widłowego, a 10 godzin będą to zajęcia praktyczne na kasie fiskalnej. Po zakończonym szkoleniu można uzyskać uprawnienia do obsługi kasy fiskalnej i obsługi wózka widłowego, oraz uprawnienia II WJO Urzędu Dozoru Technicznego. Dodatkowo uczestnicy kursu będą mieli możliwość wyrobienia książeczki sanitarno-epidemiologicznej.

„Grafik komputerowy”, który będzie trwał 120 godzin dydaktycznych, w tym głównie zajęcia praktyczne. Zakres programowy szkolenia będzie obejmował programy komputerowe takie jak: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, In Design. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają zaświadczenie MEN.

W trakcie kursu uczestnicy otrzymują bezpłatnie: materiały dydaktyczne, wyżywienie w postaci II dania obiadowego oraz częściowy zwrot kosztów dojazdu np. biletów; a po zakończeniu szkolenia zaświadczenie MEN oraz uprawnienia kwalifikacyjne.

Osoby zainteresowane udziałem w kursach mogą zgłaszać się do siedziby Ośrodka Szkolenia Zawodowego OHP w Wodzisławiu Śląskim, os. 1 Maja 16 A (budynek Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, III piętro, pokój 303) od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:45-15:45, nr tel. 32/ 729-32-00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kursy realizowane są w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.

Czytaj więcej...

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info