Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Europejski Korpus Solidarności

Europejski Korpus Solidarności (EKS) to program Komisji Europejskiej skierowany do organizacji i młodzieży.
Pomaga młodym ludziom w rozwoju zawodowym i odnalezieniu się na rynku pracy. Program daje młodzieży wyjątkowe możliwości rozwijania umiejętności interpersonalnych i zdobywania nowej wiedzy, z korzyścią zarówno dla młodych ludzi, jak i ogółu społeczeństwa.
Duży nacisk w programie kładzie się na europejski wymiar solidarności. Program daje możliwość realizacji działań, które są odpowiedzią na ważne tematy społeczne.
Wszystkie działania w ramach projektów mają charakter solidarnościowy, a jednocześnie dają możliwość młodzieży zdobywania nowych doświadczeń, rozwijania kompetencji i umiejętności.
Jednym z filarów Europejskiego Korpusu Solidarności są Projekty Solidarności realizowane przez grupę inicjatywną złożoną z co najmniej pięciu młodych osób – uczestników Europejskiego Korpusu Solidarności.
Młodzież realizuje inicjatywę lokalną, która jest odpowiedzią na wyzwania danej społeczności czy regionu.
Młodzież objęta opieką Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP od miesiąca października 2019 roku włączyła się w inicjatywy lokalne i realizuje projekty solidarności.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info