Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

Nowe kwalifikacje – Nowe perspektywy

„Nowe kwalifikacje – Nowe perspektywy”

Od 1 paźdiernika do 31 grudnia 2009r. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bielsku-Białej wdrażało projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu Państwa, Priorytet IX, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich pn. „Nowe kwalifikacje – Nowe perspektywy”.

Celem głównym projektu było pobudzenie aktywności mieszkańców wsi w kwestii rozwiązywania problemów w obszarze edukacji w tym uświadomienie konieczności niwelowania silnego zróżnicowania pomiędzy obszarami wiejskimi a miejskimi, jak również zachęcanie ich do korzystania z różnego rodzaju form kształcenia w celu zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności.
Projekt skierowany był do 35 pełnoletnich osób – mieszkańców gminy Radziechowy-Wieprz w tym osób bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo i osób zatrudnionych (w tym rolników oraz osób prowadzących działalność gospodarczą), którzy są zainteresowani podniesieniem lub zmianą swoich dotychczasowych kwalifikacji oraz podjęciem pracy w innej branży niż rolnictwo.


W ramach projektu realizowane były:

1.Szkolenia zawodowe:

- Obsługa hurtowni i magazynu wraz z obsługą wózka widłowego,
- Kosmetyczka-wizażystka,
- ABC Przedsiębiorczości,
- Sprzedawca z elementami języka angielskiego.

2. Indywidualne poradnictwo edukacyjne z zakresu znaczenia wykształcenia w rozwoju osobistym człowieka. 

pokl.jpg

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info